Acuvue Oasys for Astigmatism (12 šošoviek)

52.89 €
99% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
52.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism

Torické silikon-hydrogelové kontaktné šošovky spoločnosti Johnson and Johnson - Acuvue Oasys for Astigmatism nadväzujú na tradíciu Acuvue Advance for Astigmatism. Výrobca odporúča prechod na Oasys bez nutnosti návštevy očného špecialistu pri zachovaní všetkých parametrov Acuvue Advance (dioprie, zakrivenie, cylinder, os).

Zvlhčujúci systém

Acuvue Oasys for Astigmatism sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, a preto sa vyznačujú vysokou priepustnosťou kyslíka. Ďalej sú (rovnako ako ich sférická verzia Acuvue Oasys) vybavené zvlhčujúcou technológiou HYDRACLEAR PLUS.

Stabilná korekcia

Technológia Accelerated Stabilisation Design (ASD) poskytuje veľmi dobrú stabilizáciu kontaktnej šošovky na oku. Táto technológia využíva žmurkanie k udržaniu cylindrickej korekcie na správnom mieste. Každé žmurknutie oka dotkne vyvýšeniny na vonkajšej strane šošovky, čím ju pootočí do správnej polohy, kde jej cylinder koriguje nepravidelnosť rohovky.

Ochrana pred UV žiarením

Súčasťou Acuvue Oasys for Astigmatism je tiež UV filter pohlcujúci viac než 95% UV A a 99% UV B a chráni tak najdôležitejšiu očnú časť zaisťujúcu zrak. Kontaktné šošovky absorbujúce UV žiarenie je vhodné doplniť ešte slnečnými okuliarmi, aby bola zaistená ochrana očného okolia a bielka.

Možnosť kontinuálneho nosenia

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism sú určené pre štrnásťdenný cyklus nosenia s každodenným vyberaním z oka a následnou dezinfekciou v puzdre. Ďalšia možnosť je (po dohode z Vašim očným špecialistom) predĺžené nosenie po dobu 7 dní a 6 nocí. Takto použité šošovky už nejde znova použiť.

Vlastnosti - Acuvue Oasys for Astigmatism (12 šošoviek)

Výrobcovia: Johnson and Johnson
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.60
Veľkosť balenia: 12 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 129 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Obsah vody: 38%
Názov produktu: Acuvue Oasys for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.75
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Materiál: Senofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Áno
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (2)

Máte nejaké otázky?
Ľudmila

Ďakujem za vycerpavajicu odpoved. Je mozne objednat si toricke a zaroven multifokalne kontaktne šosovky? Pre obidve oci mam na recepte tieto udaje: -3,25, cylinder -0,75 a os 90 stuupnov, ADD je 0,75. Vdaka za vasu radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ludmila, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Na kombinovanú očnú vadu presbyopie a astimatizmus Vám môžeme ponúknuť iba jeden typ kontaktných šošoviek - Proclear Multifocal Toric. Ak máte kombináciu očných chýb, rozhodne Vám odporúčame odbornú aplikáciu, pretože tieto kontaktné šošovky rozlišujú aj dominanciu očí. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s touto značkou spolupracuje. Jedná sa o pomerne nákladné kontaktné šošovky, a preto by bolo dobré mať šošovky pred nákupom na internete vyskúšané. Pekný deň.
Ľudmila

Pozdravujem, ak mam dioptrie -3,25 a cylinde 0,75 a os 90. Mozem to pouzit aj na šošovky?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ľudmila, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte pomerne častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Tórické (astigmatické) šošovky sa však vyrábajú len v obmedzenom rozsahu a s mínusovými cylindrickými hodnotami. Pokiaľ je cylindrická hodnota kladná, je nutné ju prepočítať na mínusovú. Tento výpočet sa potom premietne do celého zápisu. Pretože ste pri cylindrickej hodnote neuviedli znamienko, uvedieme Vám obe varianty a vy si pred nákupom skontrolujte dioptrický zápis od lekára:
Pokiaľ máte dioptrické hodnoty pre okuliare s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra +0,75 a osou 90°, potom sa pre nákup kontaktných šošoviek zmení na hodnotu dioptrie -2,50, cylindra -0,75 a os 180°.
Pokiaľ máte dioptrické hodnoty pre okuliare s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -0,75 a osou 90°, zostanú hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek bez zmeny.
Podľa charakteru Vašej otázky predpokladáme, že so šošovkami zatiaľ nemáte skúsenosti. Z tohto dôvodu by sme Vám odporučili kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism, pretože pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali a spĺňali by ste podmienky služby, mohla by ste ju využiť a neprišli by ste tak o vloženú investíciu. Pretože ide o štrnásťdenné šošovky, budete k šošovkám potrebovať aj roztok napr. Gelone, s ktorým sa o šošovky budete starať a v ktorom ich budete uchovávať cez noc. Môžete si prečítať aj článok venovaný aplikácii šošoviek a článok, kde je popísaná práca s univerzálnymi roztokmi. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.