Acuvue Oasys (6 šošoviek)

20.89 €
97% odporúčaní
Skladom
Výhodnejšie balenie: Acuvue Oasys (12 šošoviek) - 39,79 € (ušetríte 1,99 €)
Kedy odošleme? pondelok 22.4. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
20.89 €

Výhodné balíčky

Šošovky Acuvue Oasys s technológiou Hydraclear Plus

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys sú novou generáciou 14 denných kontaktných šošoviek vyrábaných spoločnosťou Johnson and Johnson pre náročných zákazníkov. Boli predstavené ako nástupca prvých silikon-hydrogelových šošoviek na trhu - Acuvue Advance, ktorým predchádzali tradičné kvalitné a doteraz veľmi obľúbené Acuvue 2.

Nová zvlhčujúca technológia a nový materiál

Acuvue Oasys pracujú s novou zvlhčujúcou technológiou HYDRACLEAR® Plus, ktorá udržuje šošovky zmáčanlivé v najvyššej možnej miere po celý deň a taktiež znižuje tvorbu bielkovinových usadenín. Nový silikon-hydrogelový materiál Senofilcon A priniesol vynikajúcu priepustnosť pre kyslík dosahujúcu hodnoty 147 Dk/t u nového páru.

Kvalitné šošovky pre náročných užívateľov

Šošovky Acuvue Oasys sú veľmi vhodné aj pre citlivé a namáhané oči. Výrobcom sú doporučené aj k užívaniu v režime predĺženého nosenia po dobu 7 dní a 6 nocí s následnou výmenou za nový pár (použitý pár sa nedá použiť znova). Tento spôsob nosenia je však nutné vopred konzultovať s očným špecialistom (optik alebo očný lekár). Podotýkame, že sa názory na tento spôsob užívania kontaktných šošoviek líšia aj medzi odborníkmi.

Acuvue Oasys sú ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí trpia pocitom suchého oka a pre tých, ktorí trávia viac hodín denne pred monitorom alebo v klimatizovaných priestoroch.

Prečo neprenášať kontaktné šošovky Acuvue Oasys

Každý materiál kontaktných šošoviek má iné vlastnosti vo vzťahu k tvorbe usadenín. Odporúčaná doba nosenia jedného páru je výrobcom určovaná na základe materiálovej životnosti a merania tvorby usadenín. Je preto potrebné predpísanú dobu výmeny kontaktných šošoviek respektovať. Prijatie doporučenia od známeho, ktorý šošovky prenáša a žiadne komplikácie (zatiaľ!) nemá, je hazardom.

Vlastnosti - Acuvue Oasys (6 šošoviek)

Výrobcovia: Johnson and Johnson
Zakrivenie (BC): 8.80, 8.40
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 14 dní
Priepustnosť O2: 147 Dk/t
Obsah vody: 38%
Názov produktu: Acuvue Oasys
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Materiál: Senofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Áno
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Premium (6 šošoviek)

  • ideálne pre citlivé oči
  • Celodenný komfort nosenia
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 16.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (197)

Máte nejaké otázky?
Jana

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa informovať ako sa moje dioptrie prepočítajú na hodnoty pri kontaktných šošovkách. Skúsenosti mám už s kontaktnými šošovkami acuvue oasys a acuvue oasys for astigmatism. Momentálne nosím dioptrie s hodnotami pre pravé oko: sféra: -3,25, cylinder: -1, os: 6 a pre ľavé oko: sféra: -3,50, cylinder: -1, os: 180. Vopred ďakujem za odpoveď :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Vami uvedené okuliarové hodnoty bude potrebné pre nákup šošoviek upraviť. Podľa zápisu máte už astigmatizmus na oboch očiach, a to znamená, že už budete na korekciu oboch očí potrebovať šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism. Na korekciu pravého oka by ste mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -0,75 a osi 10°. Na korekciu ľavého oka by ste potom mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindra -0,75 a osi 180°. Ak máte so šošovkami Acuvue Oasys for Astigmatism skúsenosti a vyhovujú Vám, mali by Vám šošovky sadnúť. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marcela

Dobrý deň ďakujem za odpoveď ja som práve uvažovala vyskusat šošovky avaira Vitality majú tiež zakrivenie 8,40 ako tieto co som používala (acuvue Oasys). Tam nieje garancia vratenia peňazí? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Marcela, ďakujeme za Váš ďalší dotaz. Záruka vrátenia peňazí sa vzťahuje len na kontaktné šošovky TopVue. Ak Vám šošovky Avaira Vitality nebudú vyhovovať, nebudete ich môcť vrátiť. Vrátenie nevyhovujúcich šošoviek bohužiaľ nie je možné. Správne by si mal každý nositeľ šošoviek nechať šošovky odborne naaplikovať, a teda aj otestovať pred nákupom online. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme. Prajeme vám pekný deň.

Marcela

Dobrý deň, používala som dlho tieto šošovky so zakrivenim 8,4 len som chcela skúsiť mesačne tak som vyskúšala dva typy ale so zakrivenim 8,6 a vadili mi v oku. Mala som kontaktné šošovky Air optix HydraGlyde a Bausch Lomb Softlens obe som cítila a tieto druhe obzvlášť a mala som pocit ze mam dosť suché oči. Vedeli by ste my poradiť nejaký iný typ sosoviek? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Je nám ľúto, že Vám iné šošovky nevyhovujú. Hľadanie iných šošoviek môže byť veľmi zdĺhavé. Pretože ste už sama skúšala iné značky a šošovky Vám nesadli, odporučili by sme Vám riešiť situáciu s Vaším očným špecialistom. Ten Vám na základe vyšetrenia môže pomôcť nájsť vhodné šošovky, alebo by sme Vám z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť mesačné šošovky TopVue Air, pretože je u týchto šošoviek služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky nesadli a spĺňali by ste podmienky služby, mohli by ste ju využiť a Vaša investícia za šošovky by sa Vám vrátila. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Michal

Dobrý deň, koľko dni možem nosiť jeden pár šošoviek?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michal, ďakujeme za váš dotaz. Tieto šošovky sú 14-dňové, môžete ich tu používať 14 dní od otvorenia blistra. Šošovky umožňujú aj kontinuálne nosenie, čo skracuje možnosť nosenia šošoviek na 7 dní a 6 nocí. Potom si musíte vziať nový pár šošoviek. Tento typ nosenia by mal vždy schváliť očný lekár používateľa, pretože nie je vhodný pre každého. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, sme vám plne k dispozícii. Prajeme vám pekný deň.

Ondrej

Dobrý večer, podľa čoho si mám vybrať zakrivenie keď viem len hodnotu dioptrie ? obe oči mam -0,75. ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ondrej, ďakujeme Vám za otázku. Hodnotu zakrivenia Vám zmeria pri vyšetrení očný špecialista. Potom by v ideálnom prípade mala mať šošovka rovnaké zakrivenie ako vaše oko. Pri veľkostných parametroch je však povolená medzná odchýlka ±0,20 mm od parametrov nameraných očným špecialistom. Ale každému vyhovuje niečo iné. Pokiaľ zvolíte príliš voľnú šošovku, môže Vám v oku „plávať“. Pokiaľ bude naopak šošovka príliš tesná, môže oko „škrtiť“. Správne by ste preto mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten vám na základe parametrov očí a Vašich preferencií vyberie vhodné kontaktné šošovky. Pokiaľ si šošovky vyberiete sám bez odbornej pomoci, majte prosím na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť eventuálnu reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Sylvie Bublová

Krásny deň prajem 🙂 Odkedy si len pamätám používam tieto dvojtýždňové kontaktné šošovky i keď predtým som mala so zakrivením 8,3 ale prestali ich vyrábať.Za mňa sú úplne úžasné a som s nimi spokojná.Momentálne zvažujem kúpu farebných dioptrických kontaktných šošoviek.Bola by som veľmi rada ak by ste mi odporučili takéto kontaktné šošovky so zakrivením 8, 3 alebo 8,4 dioptriou -2,75 a priemerom 14.Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Sylvia, ďakujeme Vám za otázku. V našej ponuke, bohužiaľ, s takto malým zakrivením farebné dioptrické šošovky nemáme. Najnižšia hodnota zakrivenia takýchto šošoviek je 8.60. Ďakujeme Vám za pochopenie a v prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.

Ivana

Dobrý deň prajem moje hodnoty na kontaktné šošovky sú -4,00/-0,75 /180 astigmatis -3,75 Poradili by ste mi správne kontaktné šošovky, ktoré by mi pasovali. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Pretože máte už vyššiu hodnotu cylindra, budete ku korekcii zraku potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Tórická verzia týchto šošoviek je Acuvue Oasys for Astigmatism. Váš predpis pre nás nie je celkom jasný. Pokiaľ si prajete poradiť s dioptrickými hodnotami pre nákup kontaktných šošoviek, prosím, napíšte nám prehľadne celý predpis pre pravé aj ľavé oko. Ďalej si Vás dovoľujeme upozorniť, že by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky vyskúšať na vlastné uváženie, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Pekný deň.
Zuzana H

Dobry den, na okuliare mi boli namerane dioptrie: -prave okolo: sph -1,50, cyl -1, ax 17 - ľavé oko: sph -1,50, cyl -1,25, ax 171 Prosim, ake sosovky s akymi hodnotami si mam objednat? Predtym som mala sosovky s hodnotami bc 8.6 a dia 14.5. Dakujem Vam velmi pekne za radu...😇

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu máte pomerne bežnú refrakčnú poruchu - astigmatizmus. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Tórická verzia týchto šošoviek je Acuvue Oasys for Astigmatism. Ku korekcii pravého oka by ste mali mať šošovky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindra -0,75 a osi 20°. Ku korekcii ľavého oka by ste potom mali mať šošovky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindra -1,25 a osi 170°. Správne by ste mali mať šošovky odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Pokiaľ si šošovky napriek tomu zakúpite po vlastnom uvážení, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva Halasová

Dobry deň chcela by som sa spýtať mam dioptrie -2,75 aké šošovky by som si mala objednať dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za otázku. Ak máte na oboch očiach okuliarovú hodnotu dioptrie -2,75 nie je potrebné ju pre nákup šošoviek upravovať. Správne by ste mali mať pred nákupom šošovky vždy odborne aplikované. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou sa nákup na internete môže stať. Ak sa rozhodnete aj napriek tomu šošovky skúšať sama, majte prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Dana

Dobrý den, potrebovala by som pre 16 ročnú dceru sosvky. V okuliaroch ma nasledovne dioptrie: -1,5 + cyl 0,25 os 80 a na druhom oku - 1,75 +cyl 0.25 os 79. Ake sosovky by boli vhodne ? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dana, ďakujeme Vám za otázku. Ak Vaša dcéra zatiaľ so šošovkami nemá žiadnu skúsenosť, na začiatok by sme Vám odporučili jednodenné šošovky. Tento typ šošoviek si nevyžaduje žiadnu starostlivosť, a tak sú pre začiatočníkov dokonalé. Každý deň by si Vaša dcéra vybrala nové a dokonalé čisté šošovky. V prípade, že by šošovky pri manipulácii ako začiatočníčka poškodila, finančná strata by nebola taká veľká, ako v prípade štrnásťdenných či mesačných šošoviek. Z nášho sortimentu by sme Vám ponúkli jednodenné šošovky TopVue Blue Blocker, ktoré navyše filtrujú modré svetlo z digitálnych zariadení. Pre korekciu pravého oka bude Vaša dcéra potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,50 a pre korekciu ľavého oka šošovky s hodnotou dioptrie -1,75. Značka TopVue navyše disponuje službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vašej dcére tieto šošovky nevyhovovali a spĺňala by podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám tak vráti. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
alexandra lehutová

Posledna objednavka a velka NESPOKOJNOST. Sosovky mi prisli 10.9. balenie malo byt na mesiac, a zostala mi jedna sosovka .. Nakolko PO NASADENI sosovky mali na sebe nejaky povlak, kazda jedna. Doposial som pouzivala len tieto ..

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Alexandra, je nám veľmi ľúto, že ste mali so šošovkami nepríjemnosti. V prípade, že šošovky vykazujú nejaké nedostatky, je dobré situáciu riešiť formou reklamácie a nepokračovať v nosení šošoviek. V prípade, že by sa situácia opakovala, použitú šošovku, ktorá vykazuje nedostatky, uložte do puzdra či malej fľaštičky a zalejte ju roztokom tak, aby nevyschla. Takto pripravenú šošovku nám pošlite spoločne so zvyškom balenia nepoužitých šošoviek, faktúrou a sprievodným listom späť. Šošovky potom posielame výrobcovi k analýze. Len tak je možné rozkľúčovať prípadný problém a Vám sa môže vrátiť vložená investícia. Teraz nedokážeme, bohužiaľ, povedať, príčinu problému. Pekný deň.

Viktoria

Dobry den, predtym som si objednavala sosovky so zakrivenim 8,7 no tieto maju len 8,4 alebo 8,8 Viete mi poradit ktore by som si mala vybrat? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Viktória, ďakujeme Vám za otázku. Pri veľkostných parametroch sú povolené romedzné odchýlky ±0,20 mm od hodnoty stanovenej očným špecialistom. Pretože túto hodnotu nepoznáme, nedokážeme Vám takto na diaľku povedať konkrétny údaj. Teoreticky by Vám lepšie odpovedalo zakrivenie 8,80 mm. Ďalší faktor, ktorý má významný vplyv na komfort, je materiál šošoviek. Z týchto dôvodov by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na nevhodne zvolené šošovky, bohužiaľ, nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Marcela Bajzíkova

Dobrý deň, rada by som sa spýtala aký je rozdiel zakrivenia pri týchto šošovkách? Teraz skúšam 8.6 a trošku ich v oku cítim preto by som chcela skúsiť iné zakrivenie. Neviem či vybrať 8.8 alebo 8.4. Bola som aj u " odborníka " ale objednala mi 8.6 ( topvue ) a priemer 14.2 bohužiaľ bez merania. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Pri veľkostných parametroch kontaktných šošoviek je povolená medzná odchýlka ±0,20 mm. Pokiaľ Vám ale zmieňovaný odborník oči nezmeral, je ťažké takto na diaľku a bez informácií odhadovať, ako a či vôbec by Vám šošovky vyhovovali. Odporučili by sme Vám navštíviť iného očného špecialistu, ktorý Vám oči premeria a odborne šošovky aplikuje. Ak sa rozhodnete vybrať šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Juraj Stefanik

Dobrý deň. rád by som vyskúšal kontaktné šošovky. Aké parametre by som mal zadať do objednávky, ak mám okuliarovy predpis na pravé oko Sph +1,25, Cyl -0,75, Os 170°, a ľavé oko Sph +0,75, Cyl - 0,75, Os 15°. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Juraj, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte pomerne častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Tórická varianta týchto šošoviek je Acuvue Oasys for Astigmatism. Pre pravé oko nie je potrebné dioptrické hodnoty upravovať a zostanú na hodnote dioprie +1,25, cylindra –0,75 a osi 170°. Pre ľavé oko je potrebná len drobná úprava osi. Po úprave budete pre ľavé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindra – 0,75 a osu 20°. Acuvue Oasys for Astigmatism sú štrnásťdenné šošovky, ku ktorým budete potrebovať ešte vhodný roztok napr. Acuvue RevitaLens. Ak ste začiatočník, odporučili by sme Vám pre záčiatok skôr jednodenné šošovky napr. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Miroslava Gergelyová

Dobry deň objednavam si u vas šošovky niekolko rokov ale posledne ma strašne režu neviem či je to nejaky chybny kus alebo kde je problem😏

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miroslava, ďakujeme Vám za otázku. Výrobca nás na žiadne zmeny neupozornil. Pokiaľ máte pri nosení šošoviek poslednú dobu nepríjemné pocity, môže to byť spôsobené niekoľkými faktormi. Pokiaľ šošovky nosíte niekoľko rokov, je možné, že si oči získali averziu na materiál. Šošovka je stále "cudzím" predmetom v oku a tento jav je u dlhoročných užívateľov jednej značky pomerne častý. Ďalším faktorom, ktorý pôsobí nepohodlie je narušený slzný film. V tomto prípade by Vám mohli pomôcť vhodné očné kvapky napr. Hylo Care. V každom prípade by bolo dobré situáciu konzultovať s Vašim očným špecialistom, ktorý Vás vyšetrí a bude Vám môcť povedať presnú príčinu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme.
ivana mihalova

tieto šošovky nejako zdraželi - prečo?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Ak výrobca navýši cenu, musíme navýšenie do predajnej ceny premietnuť aj my. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Denis

Zdravím, mám predpísané dioptrie sph -2,25 a cyl -0,25. Mám tuto cylindrickú hodnotu pripočítať k sférickej a objednať dioptrie -2,5? Alebo ju mám ignorovať a objednať -2,25? Vďaka za odpoveď

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Denis, ďakujeme Vám za otázku. Takto nízku hodnotu cylindra môžete ignorovať a môžete si ponechať len hodnotu dioptrie -2,25. Ak tieto kontaktné šošovky nemáte odborne aplikované, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.

Ivan Holik

Dobrý večer. Už dva roky nosím tieto šošovky do práce. Všetko bolo v poriadku. Začal som pracovať na inej pozícií v práce a začal som mávať sem tam jačmeň na jednom oku. Po 2 týždňoch som teraz išiel do práce a všimol som si rozmazané videnie na oku. Mal som pocit že sa mi zhoršil zrak no ked som si doma dal okuliare a pri čítaní textu i bez nich na blízko som tiež mal rozmazané videnie na jedno oko začal som si myslieť že príčina je inde . Môže mi tieto problémy spôsobovať nosenie šošoviek ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Ivan, ďakujeme Vám za otázku. Takto na diaľku Vám, bohužiaľ, nie sme schopný povedať nič konkrétne. Pokiaľ máte na jednom oku rozmazané videnie, mali by ste zájsť k očnému špecialistovi a nechať si premerať zrak. Pokiaľ sa Vám zmenil zrak, potom Vám súčasná dioptria na šošovke nesedí. Dôvodom môže byť aj napr. dostatečne neliečený zápal alebo niečo podobné. Pekný deň.

Katarína

Dobry den,potrebovala by som poradit so sosivkami.Mam taketo hodnoty +5,5, cyl -1,25, 15° a +4,5, cyl -0,5, 140°. peacujem za pocitacom,mam casto pocit sucheho oka. Dakujem za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň Katarína, ďakujeme Vám za komentár. Ak pracujete na počítači a pociťujete únavu a suchosť očí, odporučili by sme Vám kontaktné šošovky špecializované pre túto činnosť. Podľa Vášho dioptrického zápisu máte astigmatizmus. Na oku, kde máte hodnotu cylindra -0,50 bude nutné túto hodnotu previesť na sféru, a preto na korekciu tohto oka budete potrebovať klasickú, sférickú šošovku Bausch + Lomb ULTRA s hodnotou dioptrie +4,50. Okuliarové dioptrické hodnoty: +5,50, cyl –1,25, 15° je potrebné pre nákup šošoviek Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism upraviť na hodnotu dioptrie +6,00, cylindra -1,25 a osi 20°. K práci na počítači Vám ešte odporúčame začať používať očné kvapky napr. Hylo Comod, ktoré očiam veľmi uľavia a zároveň stabilizujú slzný film. Dovoľte nám ešte upozorniť Vás, že správne by Vám mal najprv kontaknté šošovky aplikovať očný špecialista. V prípade, že sa rozhodnete šošovky napriek tomu kúpiť, majte prosím na pamäti, že nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Pekný deň.
Masaryková

Tieto šošovky nosím už 10 rokov, stále tú istú značku len sa mi menia dioptrie. Nikdy som nemala problém s nimi, ale posledné balenie, ktoré som využila ma veľmi rezalo v oku. Každé oko mám inú dioptriu a vlastne takmer 40 € som vyhodila do koša. Pretože ako som si ich ráno pravidelne nasadila, tak som ich musela vybrať a zasa nasadiť ďalšiu. Vydržali mi asi týždeň (ak vôbec) a objednala som si ďalšie balenie. Pokračujem v značke naďalej,ale možno nejaká chyba výroby.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte s kontaktnými šošovkami nepríjemnosti. Ak tento typ šošoviek nosíte už niekoľko rokov bez problémov a teraz sa objavil problém, pripadajú k úvahe 2 možnosti. Je možné, že si Vaše oči po tak dlhej dobe nosenia jedného typu kontaktných šošoviek vytvorili averziu na materiál. Je to veľmi častý jav, pretože šošovka je stále "cudzím predmetom" v oku a ako organizmus starne, začne mať iné nároky. Pri kontaktných šošovkách sa to začne prejavovať veľkou nepohodlnosťou. Je potrebné zvážiť re-aplikáciu kontaktných šošoviek, s ktorou Vám pomôže Váš očný špecialista, ktorý Vám na základe vyšetrenia pomôže nájsť nové kontaktné šošovky. Ďalšou možnosťou je, že so šošovkami nebolo niečo v poriadku. V takom prípade máte nárok na reklamáciu. Pri prvom podozrení, že šošovky nesedia na oku tak ako obvykle, odporúčame kontaktné šošovky z očí vybrať a uložiť do puzdra alebo fľaštičky a zaliať roztokom tak, aby nevyschli. K takto pripraveným použitým šošovkám priložte zvyšok šošoviek v krabičke, kópiu faktúry a balíček odošlite na naše reklamačné oddelenie. V každom prípade, nikdy nie je dobré pokračovat v nosení kontaktných šošoviek ak pociťujete akékoľvek nepohodlie. Ďakujeme Vám za spätnú väzbu. Pekný deň.

Lívia Anna Puhallová

Nikdy som nemala problem s tymito šošovkami, vždy bolo všetko ok. Posledné balenie čo som mala, tak som zo 6 stich vychodila 3. Nezniesla som ich v oku hned po nasadeni ma rezali, ked som sa pozrela bližsie, zistila som, že na jednej bol škrabanček a ostatné neviem prečo, ale rezali ako keby som si do oka dala žiletku. Určite som to neurobila ja, šošovky nosím 10 rokov ,takže si dávam pozor. Možno nejaká blba chyba od výroby, ale tejto značke už neverím po tomto. Skúsim niečo iné.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Lívia, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že ste mali s kontaktnými šošovkami také nepríjemnosti. Pokiaľ máte ešte uchované šošovky, ktoré Vám v očiach neboli príjemné, môžete ich společne so zvyškom balenia poslať na naše reklamačné oddelenie. Použité šošovky musia byť uložené v puzde či malej fľaštičke a zaliatej roztokom tak, aby nevyschli. Pokiaľ by ste chceli pomôcť s výberom alternatívnych šošoviek, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

matus mojzis

Dobry den, dvojtyzdnove sosovky Acuvue oasys nosim roky a vzdy boli cele dva tyzdne komfortne nositelne ale v poslednej dobe aj ked otvorim novy par tak sa mi zdaju nekomfortne a citim ich v oku po par hodinach. Zmenilo sa nieco prosim v ich kvalite pripadne mate viac staznosti na tieto sosovky? Vedeli by ste odporucit nieco na vyskusanie v obdobnej kvalite? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň Matúš, ďakujeme Vám za otázku. Je nám veľmi ľúto, že Vám kontaktné šošovky začali byť nepríjemné. Pokiaľ kontaktné šošovky nosíte niekoľko rokov, je veľmi pravdepodobné, že očiam začali šošovky nejakým spôsobom vadiť. Šošovka je stále "cudzím predmetom" v oku a nie je vynímkou, že oko si po rokoch vytvorí averziu na materiál. Ďalším dôvodom môžu byť aj potreby očí, ktoré sa s vekom menia. V oboch prípadoch ide o prirodzený vývoj. Odporúčame Vám navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám na základe vyšetrenia pomôže nájsť nové kontaktné šošovky, ktoré Vám budú maximálne vyhovovať. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Miroslav Benko

Dobrý deň, použil som šošovky - 2,75 ale ked šoférujem nerobí mi to dobre zmena svetiel a pohlad na cestu, tak isto aj v praci vela svetla a citim sa momentamy nesvoj s pohladom, moze to bit šošovkami alebo to je nieco ine Dakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že so šošovkami nevidíte perfektne. Podľa popisu situácie je možné, že máte začínajúcí astigmatizmus. Pokiaľ nám napíšete celý zápis z posledného merania (dioptrie, cylinder a os), skontrolujeme Vám dioptrické hodnoty k nákupu kontaktných šošoviek. Jav, ktorý sa Vám deje, sa dá veľmi dobre eliminovať s kontaktnými šošovkami s tzv. asférickým designom. Akonáhle od Vás budeme mať zápis, budeme schopný Vám odporučiť šošovky, ktoré by pre Vás mali byť najvhodnejšie. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Maria Jurcova

Nezačinam s kontaktymi šoš.,uz dlhsie nosim,len sa mi zmenili dioprtie a zakrivenie. Nosila som 14.0,8.4. a dioptrie -2,25.Teraz mam 8.6. a -2,5.Preto sa chcem spytat či mozem nadalej pouzivat Acuvue aj ked mam 8.6.Lebo Acuvue nema 8.6. Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň Mária, ďakujeme Vám za otázku. Ak ste na kontaktné šošovky Acuvue zvyknutá, vyhovujú Vám a necítite počas nosenia žiadne nepohodlie, potom môžete v nosení týchto šošoviek ďalej pokračovať. Pri nákupe zvoľte novo nameranú hodnotu dioptrie. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Maria Jurcova

Dobry den Mozete mi prosim odporučit nejake vhodne šošovky aj na spanie s priemerom 14.0,zakr.8.6 a dioptrie -2,50. Vopred Vám dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Mária, ďakujeme Vám za otázku. Kontaktné šošovky, ktoré majú presne tieto veľkostné parametre sú kontaktné šošovky Biofinity, PureVision a PureVision2. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, zvážte prosím odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Je to investícia, ktorá sa Vám oplatí. Keď budete mať šošovky, ktoré Vám vyhovujú, môžete ďalšie nákupy vytvárať na internete bez obáv zo straty investície, pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli. Pekný deň.
Miroslav Benko

Dobrý deň, a keby ze skusim na prave oko - 2,5 cilinder - 0,5 alebo - 0,75 os 180?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Miroslav, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Vaše cylindrické hodnoty sú zatiaľ na nosenie tórických (astigmatických) šošoviek príliš nízke. Po prepočte dioptrických hodnôt z predcházajúceho komentára (pravé oko: dioptria - 2,50, cylinder - 0,5 a os 180°; ľavé oko: dioptria - 2,75, cylinder - 0,25 a os 35°) budete pre obe oči potrebovať klasické, sférické kontaktné šošovky ako sú napr. tieto Acuvue Oasys. Hodnota dioptrie bude po prepočtoch pre obe oči rovnaká a to -2,75. Pekný deň.

Miroslav Benko

Dobrý deň, doteraz som nosil kontaktné šošovky - 2,5 ale cítil som že sa mi zhoršil zrak, tak som bol u očnej doktorky na vyšetrenie zraku a na pravé oko mi diagnostikovala - 2,5 cilinder - 0,5 os 180, a na ľavé oko - 2,75 cilinder - 0,25 os 35 aké šošovky by ste mi odporučili?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Miroslav, ďakujeme Vám za otázku. Začala sa u Vás rozvíjať veľmi častá refrakčná vada – astigmatizmus. Vaše hodnoty sú však zatiaľ príliš nízke, a preto Vám dioptrické hodnoty prepočítame na sféru. Po prepočte budete môcť ďalej používať klasické sférické kontaktné šošovky. Dioptrické hodnoty: dioptria - 2,5, cylinder - 0,5 a os 180° sa po prepočte zmenia na hodnotu dioptrie -2,75. Dioptrické hodnoty: dioptria - 2,75 cylinder - 0,25 a os 35° sa po prepočte zmenia na hodnotu dioptrie -2,75. Takže budete ku korekcii zraku potrebovať na obe oči šošovky s hodnotou -2,75. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Jana Obrová

Dobrý deň, doteraz som nosila Acuvue Oasys šošovky s korekciou -2,0 bilaterálne, zakrivenie 8,40 a priemer 14,00. Zrak sa mi však zhoršil a pridal sa k tomu aj cylinder. Pravé oko -2,25 (cylinder: dioptria: -0,75 a os 5), ľavé oko -3,25 (cylinder: dioptria: -0,25 a os 5). Aké šošovky by ste mi odporučili zakúpiť?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Rozvinula sa Vám pomerne častá refrakčná vada - astigmatizmus. Na ľavom oku máte cylindrické hodnoty príliš nízke, a preto ich bude potrebné prepočítať na sféru. To znamená, že na každé oko budete potrebovať iný typ kontaktnej šošovky. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osou 10°. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať klasickú sférickú šošovku Acuvue Oasys, na ktorú jste zvyknutá. Hodnota dioptrie bude -3,25. Zo začiatku Vám bude možno chvíľu trvať, než si na tórickú šošovku zvyknete, pretože pri korekcii touto šošovkou hrá rolu viac faktorov. Taktiež Vám odporúčame aplikovať si šošovku min. 20 min pred odchodom z domu, pretože šošovka sa musí v oku dobre stočiť a usadiť. Pokiaľ by ste mal ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Júlia Drozdová

Dobrý deň, používam Topvue Air, ale z viacerych dovodov by som chcela prejsť na tieto dvojtyzdnove. Uz som ich pred rokmi pouzivala, ale nepamätám si zakrivenie. Ak som na topvue mala 8.6, ktore zakrivenie by ste mi odporucili na tychto? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Júlia, ďakujeme Vám za otázku. Takto na diaľku Vám nedokážeme jednoznačne povedať, ktoré zakrivenie pre Vás bude vhodné. Povolená odchýlka je ±0,20 mm od hodnoty nameranej očným špecialistom. Túto hodnotu ste však neuvedli, a proto si netrúfame odporučiť konkrétny údaj. Ak zakrivenie svojho oka neviete a nechcete riskovať, zvážte prosím návštevu očného špecialistu, ktorý Vám túto informáciu poskytne na základe vyšetrenia a ak spolupracuje s dodávateľom kontaktných šošoviek, mal by Vám umožniť aj skúšku šošoviek. Alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Premium, ktoré sa s kontaktnými šošovkami TopVue Air zhodují vo všetkých kľúčových parametrov. Naviac pri týchto šošovkách funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám kontaktné šošovky nesedeli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Ivana

Dobrý deň, objednala som si tieto šošovky pri dioptriách -2.25 a -2.75 (myslím, že presne tieto som 6 rokov dozadu nosila ale pamätám, že kedysi mali rub-líc). Mám nasadený prvý pár a mám pocit, že vidím omnoho slabšie (donedávna som mala Top Vue plus, priemer 14.2, zakrivenie 8.6). Myslíte, že rozdiel v priemere a zakrivení mohol spôsobiť, že cez ne vidím horšie? Viem, že takéto zakrivenie a priemer mali aj tie pred 6 rokmi a nerobili mi problém. Je prípadne možné nepoužité šošovky vrátiť, resp. vymeniť za iné? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Áno, je možné, že rozdielne parametre môžu spôsobiť horšiu kvalitu videnia. Ak šošovka nesedí dobre na oku, môže sa pod ňou hromadiť viac slzného filmu a z toho dôvodu sú optické vlastnosti šošovky horšie. Načaté balenie od Vás, bohužiaľ, nemôžeme vziať späť. Zlý výber kontaktných šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom na reklamáciu. Zákazník musí mať kontaktné šošovky odborne aplikované a pri riešení reklamácie šošoviek si predávajúci môže vyžiadať potvrdenie o odbornej aplikácii kontaktných šošoviek. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Anonymous

Začal som pracovať v novom zamestnaní a momentálne pracujem zo sušeným mliekom chcel by som sa opýtať či pri tom môžem nosiť kontaktné šošovky alebo nie

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Prašné prostredie je všeobecne pre šošovky nesmierna záťaž a mnohokrát to má vplyv na životnosť kontaktných šošoviek (nevydržia napr. celý mesiac). Sušené mlieko obsahuje veľa lipidových a bielkovinových častíc, ktoré sa usadzujú v slznom filme, ktorý pokrýva celé oko. Tým sa môžu tieto depozity dostať aj pod kontaktnú šošovku a pôsobiť Vám po pár dňoch nepríjemnosti, hoci sa o šošovky budete starostlivo starať. Ide skrátka o extrémne prostredie, ktoré bude mať určite na viacdenné kontaktné šošovky vplyv. Ako vhodnú alternatívu do tohto druhu prevádzky Vám odporúčame jednodňové kontaktné šošovky. Každý deň by ste mali nové a čisté šošovky. Je všeobecne známe, že jednodňové kontaktné šošovky predstavujú najzdravší spôsob užívania šošoviek. Z nášho sortimentu Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue One +, pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám tento typ šošoviek nevyhovoval, môžete službu využiť. V prípade nepríjemného pocitu v očiach počas dňa Vám odporúčame aplikáciu očných kvapiek, ktoré môžu prípadné nečistoty z očí odstrániť a poskytnúť očiam okamžitú úľavu napr. očné kvapky Gelone či Laim-Care. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Martina Simanová

Dobrý deň, prosím vás o radu aké šošovky si mam objednať. Práve oko -0.75, cylinder -0.5 os 90, ľavé oko - 1.00, cylinder - 1.00 os 80. Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za komentár. Máte veľmi častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Na pravom oku je však cylindrická hodnota príliš nízka, a preto bude nutné ju prepočítať na sféru. Po prepočte budete potrebovať túto sférickú šošovku s dioptriou 1,00. Na ľavom oku je už cylindrická hodnota vyššia, a preto bude treba ku korekcii použiť tórickú kontaktnú šošovku Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00, cylindrom -0,75 a osou 80°. Pokiaľ s kontaknými šošovkami začínate, odporúčame Vám prvý výber a aplikáciu šošoviek vykonať pod dohľadom očného špecialistu. Potom môžete nakupovať na internete bez obáv z premárnenej investície už vyskúšané šošovky. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Veronika

Roky používam kontaktné šošovky Acuvue Oasys. Po kontrole u očného mám aktuálne na pravom oku -3,75 sféricke, cylinder -0,25, os 80. Na ľavom -3,50 sférické dioptrie. Cylinder je pre mňa novinka. Údajne sa takto malá hodnota pri kontaktných ani nepoužíva. Pri kúpe kontaktných mám vraj odrátať 1/4 dioptrie. Potrebujem teda -3,50 na obe oči? Alebo mám voliť -3,50 na pravé oko a -3,25 na ľavé?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Cylinder a os sú doplňujúce dioprické hodnoty, ktoré korigujú pomerne častou refrakčnú vadu - astigmatizmus. Hodnoty cylindra do ± 0,50 sa naozaj prepočítavajú na sféru. Po prepočte budete pre pravé oko potrebovať dioptriu -3,25 a ľavé oko sa podľa prepočítacej tabuľky tiež zmení na -3,25. Môžete teda bez obáv ďalej používať tieto kontaktné šošovky. Pekný deň.

Michaela

Dobrý deň, roky som nosila šošovky accuve oasys for astigmatizmus ( priemer 180, cylinder -0,75, dioptria -7,5 a - 8,0). V septembri som absolvovala rozsiahle vyšetrenie očí na klinike, ktorá vykonáva laserové operácie oči a bolo mi odporučené riešiť s mojim očným lekárom, ktorý je vraj v našom meste špecialistom na aplikáciu kontaktných šošoviek, zníženie dioptrie, nakoľko vraj sú príliš vysoko určené a ani diagnóza astigmatizmu a cylinder vraj nie je namieste ( po meraniach -6,5 a -7 ). Pán doktor odvtedy skúša, čo mi sadne, skúša však iba šošovky od výrobcu bauch and lomb, ktoré moje oko ale stále cíti a je suché. Obraciam sa preto na Vás s prosbou, či mi neviete poradiť, akými acuvue oasys nahradiť pôvodne nosené acuvue s cylindrom, aby som si ich konečne mohla objednať. Preferujem mesačne, alebo 2 týždňové. Vopred ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michaela, ďakujeme za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú z rovnakého materiálu, ako šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism, ktoré ste nosila. Majú však iné rozmerové parametre. Majú o 0,50 mm menší priemer a tolerancia medznej odchylky je 0,20 mm. Malý rozdiel je aj v zakrivení, ale tam je to v rámci medznej odchýlky, takže by to malo byť v poriadku. Obsah vody je rovnaký a priepustnosť kyslíka je o 2% menšia. Tieto šošovky by Vám mali vyhovovať, avšak nemôžeme Vám zaručiť, že Vám bude vyhovovať aj veľkosť. Ak by ste mali možnosť Acuvue Oasys pred nákupom vyskúšať, bolo by to ideálne. Predišli by ste tým nevhodnej investícii, ak by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali. Pekný deň.

Janka

Dobrý deň, chcem sa spýtať mám okuliare -3 A očný mi dal aj šošovky -3 je to ok ? Nemalo by to byť-2.75?? Mám mu dôverovať? Vďaka za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Janka, ďakujeme Vám za otázku. Áno, môžete svojmu lekárovi dôverovať. Prepočet sférickej vrcholovej lámavosti sa prevádza až od hodnôt dioptrie -3,50 a +3,25. Pekný deň.

Martina

Dobrý večer, začala som používať tieto šošovky len nevydržím v nich ani chvíľku, dr povedal ,že oko si musí zvyknúť,,, môžem skúsiť iné šošovky aj sama alebo musím doslova prosiť dr aby skúsil dať iné,,, ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Martina, ďakujeme za otázku. Rozhodne by sme neradi spochybnili tvrdenie Vášho očného lekára, ale o kontaktných šošovkách by užívateľ prakticky nemal vedieť. V opačnom prípade stráca používania šošoviek zmysel. Každý človek je jedinečný a aj jeho oči. Všetkým vyhovuje niečo iné, a predovšetkým materiál zohráva pri výbere kontaktných šošoviek dôležitú úlohu. Hľadanie ideálnych šošoviek môže trvať aj nejaký čas. Vždy je samozrejme dobré používať kontaktné šošovky pod dohľadom očného špecialistu, ale ak nevyhovie Vašej prosbe o zmenu šošoviek z dôvodu Vášho nekomfortu, môžete skúsiť hľadať aj na vlastnú päsť. Takéto hľadanie sa však môže stať aj nevhodnou investíciou. Z nášho sortimentu Vám však môžeme odporučiť kontaktné šošovky značky TopVue, pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V Prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ s kontaktnými šošovkami začínate, mohli by pre Vás byť zaujímavé jednodenné šošovky TopVue One+. Jednodenné šošovky sú veľmi hygienické a tento spôsob nosenia je najzdravší, pretože si každý deň beriete nový pár a nemusíte si lámať hlavu so starostlivosťou a uchovávaním. Alebo ak preferujete viacdenný variant, môžeme Vám odporučiť tiež 14-denné kontaktné šošovky TopVue Premium. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Janaa

Dobrý deň, chcem sa spýtať , mám jedno oko -0.75 cyl -1.75 a os 25 chcem sa spýtať ake mám objednať? Os 20 alebo 30? Vďaka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme za otázku. Zaokrúhľovanie hodnoty stupňov na osi tórických šošoviek sa riadi bežnými matematickými zákonmi. Vaša os sa teda zaokrúhli na 30°. Pekný deň.

Jana Točeková

Dobry den. Uz roky pouzivam sosovky Acuvue Oasys 14-dnove. Pouzivam ich vsak zriedka (nie kontinualne niekolko dni po sebe, ale jednorazovo na plavaren ci lyzovanie). Nikto mi zatial nevedel zodpovedat otazku, ci tieto 14-dnove sosovky mozem pouzivat po otvoreni na "14 pouziti" napriklad aj v priebehu dvoch ci troch mesiacov, alebo ci ich mam po 14-tich dnoch od otvorenia (aj ked som ich realne vyuzila napriklad len 2x) zahodit a otvorit nove balenie. Ako je to prosim? V tejto suvislosti rozmyslam aj nad prechodom na 1-denne sosovky. Ake by ste mi odporucili? (Mavam problem, ze mi po noseni sosoviek viac ako 8 hodin vysychaju oci; preto aj pouzovam Acuvue Oasys, mali by byt najlepsie, ale tiez ich neskoro vecer vytiahnem z oci suche ako papieriky). Dakujem Vam vopred za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme za otázku. Pokiaľ máte 14 denné kontaktné šošovky, môžete ich používať iba po dobu 14 dní od otvorenia blistra alebo 14x použiť napr. počas jedného mesiaca. Pokiaľ kontaktné šošovky nosíte iba občas, odporúčali by sme Vám jednodenné kontaktné šošovky, ktoré sú pre občasné nosenie ideálnou voľbou. Súčasne patria jednodenné kontaktné šošovky k najzdravšiemu spôsobu nosenia. Z našej ponuky Vám môžeme odporučiť jednodenné kontaktné šošovky TopVue One+ pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ďalej spomínate suché oči. V prípade, že začnete mať pocit suchých očí je dobré oči zvlhčiť. Z našej ponuky Vám môžeme ponúknuť napr. očné kvapky Gelone či Laim Care. Ak pre Vás môžeme urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
karolina

Dobry den, doteraz som niekolko rokov pouzivala jednodenne sosovky, dailies total 1 no teraz som presla na dvojtyzdnove Acuvue Oasys. Objednala som rovnaku dioptriu aj zakrivenie podobne, no cez tieto sosovky vidim omnoho horsie, rozmazane, je mozne ze ked dioptrie su rovnake. kvalita videnia je rozdielna? aku alternativu by ste mi doporucili k Dailies Total 1?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Karolina, ďakujeme za otázku. Materiál oboch šošoviek je rozdielny. Je možné, že ho Vaše oči neakceptujú. Preto je dobré vždy zmenu kontaktných šošoviek konzultovať s očným špecialistom či kontaktológom. Ktorý vám poskytne patričnú starostlivosť a aj skúšobné šošovky. Vyvarujete sa tým nevhodnej investície. Alebo Vám môžeme z nášho sortimentu ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Plus, pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by pohľad ani cez tieto kontaktné šošovky nebol dobrý, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ak pre Vás môžeme urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
Martina

Dobrý deň, nosím šošovky Acuvue Oasys with hydraclear plus, zakrivenie 8.40, ktoré mi vyhovujú, sú však iba 2týždňové. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo najviac podobné mesačné šošovky (priepustnosť kyslíka, zakrivenie,UV filter,...)? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Vyhovovať by Vám mohli šošovky Acuvue Vita. Sú tiež od výrobcu Johnson and Johnson a ich parametre sú šošovkám Acuvue Oasys veľmi podobné. Aj keď majú šošovky podobné vlastnosti, odporúčame Vám najprv navštíviť kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky najprv vyskúšať. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Monika

Dobrý deň, požívam roky tieto šošovky, no chcela by som prejsť na mesačné. Akú alterantívu odporúčate, okrem TopVue, tie som mala jednodňové a nesadli. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Aj keď Vám jednodňové šošovky značky TopVue nevyhovovali, odporučili by sme Vám vyskúšať mesačnú TopVue Air. Tie sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, ako Vaše Acuvue Oasys. Naviac u šošoviek TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže ich môžete bez obáv vyskúšať. U inej značky taká ani podobná služba nie je a nemôžeme Vám teda garantovať, že by pre Vás nákup nebol len zbytočnou investíciou. Teoreticky by vám mohli vyhovovať šošovky Acuvue Vita, ale pred online nákupom ich radšej vyskúšajte u očného špecialistu. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Rastislav

Dobry den. Objednaval som si sosovky Acuvue advance, ktorych vyroba uz bola zrusena. Mali zakrivenie 8,7. Nahrafili ich Acuvue Oasys so zakribenim 8,8. Teraz vsak nosim Air optix so zakrivenim 8,6. Ake je vlastne spravne zakrivenie ktorr by som mal nosit? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Malé odchylky v zakrivení by nemali predstavovať problém. Oko je schopné malé rozdiely tolerovať, a ak Vám nosenie nerobí žiadne problémy, nie je potrebné sa obávať. Zakrivenie o 0,1 mm väčšie alebo menšie je veľmi malý rozdiel. Pokiaľ ale máte obavy, konzultujte situáciu so svojim očným špecialistom. Ten zistí zakrivenie oka pri vyšetrení. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

patrik

DObrý deň, o Je možné od Vás objednať aj šošovky s cylindrom ? Žial som túto možnosť pri udávani parametrov nevidel

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Cylindre nájdete pri tórických kontaktných šošovkách. Aj tieto šošovky majú astigmatickú variantu - Acuvue Oasys for Astigmatism. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Henrieta

Dobrý deň, len prednedávnom som začala používať kontaktné šošovky. Dostala som ako skúšobný pár ACUVUE OASYS. Ako vidím, na stránke sa píše, že sú to 2 týždňové a v optike mi povedali, že kľudne si ich mám meniť až po mesiaci. Chcem sa spýtať či ich môžem používať mesiac a ešte, že aká je najlepšia značka už ohľadom mesačných šošoviek ktoré odporúčate. Ďakujem za skorú odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Perióda výmeny šošoviek je daná výrobcom a my ju neodporúčame prekračovať. Naviac u šošoviek Acuvue Oasys je pri kontinuálnom nosení perióda výmeny ešte skrátená a to na jeden týždeň - presnejšie 7 dní a 6 nocí. Najlepšia značka je vždy tá, ktorá perfektne vyhovuje očiam nositeľa. Skutočne je to tak. Nedá sa všeobecne povedať, že jedna značka je najkvalitnejšia. Kontaktné šošovky musia byť všetky kvalitné, pretože ide do istej miery o zdravotnú pomôcku, ktorá sa navyše vkladá priamo do oka. Šošovky sú vyrábané z rôznych materiálov, ktoré majú svoje vlastnosti. O príjemnom nosení rozhoduje predovšetkým obsah vody v materiáli a jeho priepustnosť kyslíka. U Vás by určite vyhrali šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíka a priemerným obsahom vody - tak súdime na základe Vašich súčasných Acuvue Oasys. Každopádne k najobľúbenejším a najviac objednávaným mesačným šošovkám patria Biofinity, Air Optix Aqua a ToVue Air. Pokiaľ chcete vyskúšať mesačné šošovky bez obavy zo zbytočnej investície, vyskúšajte ToVue Air. Môžete u nich prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Nada

Dobry den, aktualne pouzivam sosovky Softlens 59 s priemerom 14,2 mm a so zakrivenim 8,6 mm. Som s nimi spokojna, potrebujem vsak na urcitu dobu pouzit kontinualne sosovky. Preto sa chcem spytat, ci mi budu sediet 2-tyzdnove sosovky Acuvue Oasys, ked maju ine zakrivenie a priemer ? Ak ano, ake zakrivenie si mam vybrat - 8,4 al.8,8 ? Pripadne, ake ine podobne kontinualne sosovky mi odporucate ? Dakujem za skoru odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Veľmi radi by sme Vám poradili, ale takto na diaľku Vám môžeme radiť iba podľa teoretických a všeobecne uznávaných informácií, ktoré ale nemusí nutne sedieť pre 100% nositeľov. Vaše SofLens 59 sú vyrobené z hydrogélového materiálu, zatiaľ čo všetky kontaktné šošovky na kontinuálne nosenie sú vyrobené zo silikón-hydrogélu. Je tomu tak kvôli priepustnosti kyslíka. Voľba materiálu býva odborníkmi považovaná za dôležitejší faktor v pohodlí pri nosení, ako priemer a zakrivenie šošoviek. Nedokážeme žiaľ odhadnúť, ako by Vaše oči reagovali na zmenu materiálu. Dôležitým faktom je, že kontinuálne nosenie by malo byť odporučené a schválené očným špecialistom. Odporúčame Vám teda konzultovať tento spôsob nosenia s Vaším kontaktológom. Kontaktné šošovky Acuvue Oasys majú oproti iným kontinuálným šošovkám isté obmedzenia - pri nepretržitom nosení sa doba použiteľnosti šošoviek skracuje na 7 dní a 6 nocí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Renáta

Dobrý deň, používala som jednodňové True eye, tie majú zakrivenie 8,5, teraz som prešla na dvojtýždňové, tie majú zakrivenie 8,4 a 8,8, objednala som si 8,4 ale zdá sa mi, že s 8,5 vidím lepšie. Potrebujem ale tórické 8,6, no tie mi nevyhovujú, lebo majú väčší priemer a vadí mi to v oku, skriabe to. Preto používam normálne. Chcem sa spýtať aký vplyv má zakrivenie a či by mi neboli lepšie 8,8. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Bohužiaľ nevieme, ako by sme Vám poradili. Nosenie iných kontaktných šošoviek, ktoré nie sú určené pre korekciu diagnostikovanej chyby by mohlo spôsobiť problémy. Z dlhodobého hľadiska určite áno. U tórických šošoviek sú popri dioptrii aj ďalšie parametre, ktoré riešia danú vadu - nerovnosti rohovky. Tým, že používate sférické šošovky, nie sú korigované všetky nedokonalosti oka. V pohodlí pri nosení hrá vždy najdôležitejšiu úlohu materiál kontaktných šošoviek a zakrivenie aj priemer sú menej dôležité. Každé oči samozrejme dokážu prijať iné rozdiely od nameraných parametrov oka. Pohodlie je veľmi individuálne a preto by sme Vám odporučili návštevu kontaktológa, ktorý Vám umožní pred zakúpením šošovky vyskúšať. Iste sú k dispozícii tórické kontaktné šošovky, ktoré Vám budú vyhovovať úplne všetkými hodnotami. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Marta Mráziková

Ďakujem za odpoveď, ešte mi, prosím, potvrďte, že do požiadavky: os mám dať údaj:AXIS 040....a ešte jedna otázka: môžem mať v jednom oku šošovku Acuvue Oasys a v druhom TOP VUE-PREMIUM? Vďaka.M.M.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Áno, pri výbere osi, ktorá patrí k parametrom torických kontaktných šošoviek, zadáte údaj 40°. Oba typy šošoviek, ktoré uvádzate, sú dostupné vo verzii sférickej i torickej: TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism, Acuvue Oasys a Acuvue Oasys for Astigmatism. Niektorým nositeľom nerobí žiadny problém nosiť v každom oku inú značku šošoviek, niektorí však tvrdia, že to cítia. Záleží teda iba na Vás a Vašich očiach, či bude kombinácia značiek pohodlná. Keby ste mali ďalšie otázky, kedykoľvek nám napíšte. Želáme krásny štvrtok.
Marta Mráziková

Dobrý deň, chcem si u Vás objednať šošovky Acuvue Oasys podľa pôvodných, ktoré majú uvedené hodnoty: D +2,25, cyl -0,75, BC 8,6....vo Vašej ponuke nemáte takéto zakrivenie ani cyl. Môžete mi poradiť?Ďakujem.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, vďaka za opýtanie. Podľa uvedených hodnôt už potrebujete torické kontaktné šošovky na korekciu astigmatizmu. Acuvue Oasys sú dostupné aj v tomto variante – Acuvue Oasys for Astigmatism.Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
marcela

Dobrý den aj ja mam pri týchto šošovkach tento problem ako p. Adela a dokonca sa mi velmi často stava že po rozbaleni je šošovka natrhnuta. taktiež by som chcela niečo ine vyskusat. Pri iných šošovkach je aj zakrivenie aj priemer iny napríklad pri TopVue Premium alebo TopVue Air je zakrivenie 8,6 a priemer 14,2 čo je iné ako pri týchto šošovkách. nebude to prekázat? Dakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami takéto negatívne skúsenosti. Samozrejme, môžete nám ich poslať na reklamáciu v zmysle obchodných podmienok. Hodnotám priemeru a zakrivenia sa už dnes neprikladá taký význam ako v minulosti. Tieto šošovky sú veľmi prispôsobivé a oko dokáže určité rozdiely tolerovať. Rozpätie týchto rozdielov je rôzne a záleži od očí konkrétneho nositeľa. Preto treba nové šošovky vždy vyskúšať, aby ste mali istotu. U šošoviek TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže si ich môžete bez obáv objednať a vyskúšať. My veríme, že budete spokojná, pretože máme mnoho zákazníkov, ktorí si TopVue zvolili ako náhradu a zostali pri nich. Ak vám ešte budeme môcť pomôcť, kedykoľvek nám napíšte. Želáme krásny deň.
Ľuba

Dobry den, v poslednom case sledujem znizenu kvalitu tychto sosoviek - mesacne sosovky musim menit uz po 2 tyzdnoch, pretoze zacnu skriabat. Viete mi poradit nahradu, ktoru by som vyskusala. Dakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky prestávajú vyhovovať. Nemáme žiadne správy o tom, že by u výrobcu došlo k akýmkoľvek zmenám – napríklad vo výrobe, ktorá by mohla kvalitu šošoviek ovplyvniť. V každom prípade, ako náhradu Vám môžeme odporučiť TopVue Premium. Ide o dvojtýždňové, respektíve štrnásťdenné šošovky zo silikón-hydrogélového materiálu, ktoré sa vďaka svojmu asférickému dizajnu dokonale prispôsobia oku. U týchto šošoviek môžete navyše využiť Garanciu vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok nám kedykoľvek znova napíšte. Želáme Vám krásny deň.
Ala

Dobrý deň, v poslednej dobe sa mi stáva akoby som mala dáku usadeninu na sosovke....po vybratí z nového blistra je OK ale potom už ako by som miestami videla rozmazane... Nepomohlo ani vybratie a oplachnutie v roztoku...po vybratí sa mi podarilo dať kvázi fľak dole ale po nasadení do oka sa zas objavil...je to celkom frustrujúce... Neviete mi poradiť kde je problém?

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Samozrejme, takto na diaľku môžeme len hádať, čím sú Vaše problémy spôsobené, ale mohlo dôjsť k zmene zloženia slzného filmu, kvôli ktorej sa teraz na šošovkách usádza viac nečistôt. Môžeme Vám odporučiť veľmi účinný systém čistenia šošoviek: {{getItemlinkPa­rams:1230,AO SEPT PLUS HydraGlyde}}. Ide o peroxidový roztok na čistenie šošoviek, ktorý je skutočne mimoriadne účinný. Pri jeho používaní však treba dodržiavať presne daný postup. O peroxidových roztokoch – ich výhodách aj nevýhodách – si môžete prečítať v článku Peroxidové roztoky. Ak by silnejší roztok nepomohol, možno sa budete musieť poobzerať po novom type kontaktných šošoviek a možno aj navštíviť očného špecialistu. Zmena roztoku je zatiaľ asi najlogickejší a najjednoduchší krok. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme Vám pekný deň.
Jana Reháková

Dobrý deň, doteraz som nosila šošovky so zakrivením 8.6, takúto hodnotu však v ponuke nemáte. Aké zakrivenie je vhodnejšie si objednať, 8.4 alebo 8.8? Vopred ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Drvivá väčšina moderných kontaktných šošoviek je dnes vyrábaná s asférickým dizajnom – to znamená, že zakrivenie šošovky sa v určitých bodoch mení. V pohodlí počas nosenia však tento parameter nehrá až takú významnú rolu ako v minulosti. Samozrejme, každé oko je iné a niektoré rozdiely nemusia byť znášané. Hoci Vám nemôžeme nič zaručiť, vo všeobecnosti platí, že väčšine nositeľov sú príjemnejšie nižšie hodnoty. Aby ste však našli ideálne šošovky pre Vaše oči, najskôr ich musíte vyskúšať. Keby ste mali akékoľvek otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň a dúfame, že Vám budú nové šošovky vyhovovať.

Veronika Horváthová

Dobrý deň, prosím Vás dá sa s týmito šošovkami kúpať, resp. potápať? Ďakujem pekne za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Ak sa chcete so šošovkami kúpať a potápať, vyberte si niektoré z jednodenných kontaktných šošoviek a nezabudnite na plavecké okuliare. Voda by totiž mohla šošovky vyplaviť, soľ a piesok môžu šošovku poškodiť, nehovoriac o tom, že voda je plná baktérií, ktoré môžu spôsobiť zápal. Ak používate mesačné šošovky a nechcete sa ich vzdať, hneď po plávaní ich treba vybrať a čistiť účinným peroxidovým roztokom, napríklad AO SEPT PLUS HydraGlyde, ktorý u nás nájdete v balení po 360 ml, prípadne v praktickom cestovateľskom balení po 90 ml. Spomínané jednodenné kontaktné šošovky majú výhodu v tom, že k nim nepotrebujete roztok a po kúpaní ich jednoducho vyhodíte a nahradíte novým párom. Keby ste ešte mali nejaké otázky, kedykoľvek nám napíšte. S pozdravom, Jozef.
monika szabova

ak sosovky vyskusam a zistim ze mi nesedia,ako sa daju vratit zvysne dva nepouzite pary? a pokial napr. otvorim jeden par,vyskusam 1den, potom ulozim do roztoku a znova vytiahnem o mesiac, daju sa stale pouzit 2 tyzdne?

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud se dotaz vztahuje k těmto konkrétním čočkám, pak je nám líto, ale není možné vrátit rozbalené ani jinak poškozené balení kontaktních čoček. Použitelnost je 14 dnů od rozbalení blistru a nezáleží na tom, zda jsou čočky nasazeny, nebo uloženy v roztoku. Používáním čoček po uplynutí jejich trvanlivosti, v tomto případě 14 dnů, riskujete nepříjmené oční záněty a jiné obtíže. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám a my Vám velice rádi poradíme. Mějte krásný den.

Nikola

Dobry den, donedavna som nosila tieto sosovky -3,5 a -3,75 so zakrivenim 8,4. Po nedavnej prehliadke sa mi zrak zhorsil na -4,75 pre obe oci. Chcela by som sa spytat, ci sa pri zhorseni taktiez meni zakrivenie. Bolo mi povedane, ze vraj to je jedno ake budem mat, tak by som sa chcela este uistit. Za odpoved dakujem.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při změně dioptrií ke změně zakřivení nedojde. Pokud by se změnil parametr zakřivení či průměru, Váš lékař by na to jistě upozornil. Jestli budete mít jakékoliv další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Alena Lazova

Da sa objednat z tohto druhu aj po 1 ks na skušku? Za odpoved dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, ale zkušební čočky Acuvue Oasys bohužel nemáme v nabídce k dispozici. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Alena Lazova

Dobry den, zaujimalo by ma ak tento typ sosoviek nebudem nosit aj počas spanku aka dlha je ich trvacnost? Doporučejete vymienat po 14 dnoch ...vydražali by aj dlhšie či sa to neodporuca? A neboli by aj v mesacnej verzii? Za odpoved dakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud se rozhodnete pro prodloužené nošení a budete v čočkách spát, je možné nosit je 7 dní a 6 nocí. Pak je čočky nutné vyměnit za nový pár. Pokud budete čočky na noc vyndavat, bude nutné je vyměnit za 14 dní od otevření blistru. Výrobce, oční specialisté, ani my Vám nedoporučujeme překračovat doporučenou dobu výměny. Riskujete tak zdraví svých očí. Johnson and Johnson nabízí měsíční kontaktní čočky Acuvue Vita. Ty ovšem nejsou vhodné k prodlouženému, ani kontinuálnímu nošení. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Melinda Kulcsárová

Zda sa mi, ze kvalita tych sosoviek uz jnie je davno to, co bolo. Z 6ks balenia som musela 3 vyhodit, po otvoreni noveho balenia ( od vyrobcu)bola stred sosovky zrolovana a cela sosovka nejak zdeformovana. Po ulozeni v roztoku sa to vyrovnalo ale tvar ostaldivny, nevidim cez nnich dobre a strasne ma pychaju! Rozhodla som sa vymenit znacku nakolko sa mi to uz v priebehu roka dtalo 2x! Po ale nakolko mam zakrivenir 8.4 ziadne ine sosovky s takym malym zakrivenim nenasla. Poradte prosim.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že jste zklamaná kvalitou čoček. Pokud máte jakékoli podezření na zhoršenou kvalitu, nebo je čočka dokonce deformovaná, neměla byste ji v žádném případě používat a takovou čočku zaslat zpátky k reklamaci. Pokud chcete úplně změnit značku, bude výběr nových čoček složitější a bude možná nutné změnit i periodu výměny čoček. Z pohledu odborníků jsou nejzdravější variantou nošení jednodenní kontaktní čočky. Zde bychom našli i čočky s téměř odpovídajícím průměrem a zakřivením - Dailies TOTAL1 . Oko by teoreticky mělo přijmout rozdíl 0,20. Je to ale velmi individuální a rozdíl nemusí vyhovovat každému. Naprostou jistotu budete mít po návštěvě kontaktologa, který Vás nechá čočky i vyzkoušet a posoudit, jak jsou Vám pohodlné. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme krásný den.
Erika Oršuliaková

dobry den chcela by som sa spitat kedmam prave oko 2.5 a lave 2.25 aa nemate tam take parametre ake dieptrie si mam teda objednat yslim na to prave 2.5 dakujem za odpoved

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko si zvolíte 2,50. Samozřejmě podle předpisu od lékaře s plusovou, nebo minusovou hodnotou. Přejeme hezký den.

Denisa Iskierková

Dobry den, pouzivam tieto sosovky a roztok Gelone, som spokojna, ale chcela by som zmenit roztok za iny druh, nakolko sa to po case odporuca. Poradili by ste mi vhodny? Dakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud Vám roztok vyhovuje, nevidíme důvod jej měnit. Jestliže jste už ale rozhodnutá pro změnu, můžeme Vám doporučit roztok Laim-Care. Patří rovněž k víceúčelovým roztokům péče o kontaktní čočky a mnoho nositelů je s ním spokojeno. Pokud nosíte vícedenní kontaktní čočky, neměňte roztok v průběhu nošení. Nedoporučuje se na jednu čočku používat více různých roztoků. Mohlo by dojít k chemické reakci mezi látkami jednotlivých roztoků, což by mohlo mít vliv na kontaktní čočku. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme hezký den.
Jakub

Dobry den , Preco objednavat sosovky so zvysenou dioptriou teda ak mam na lave oko -0.5 a prave -0.75 ? vy teda mi odporucate -1.0 a -0.75, ocny lekar mi ale odporucal sosovky tak ako nameral -0.75 a -0.5? Dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Jak už jsme Vám napsali v předchozí odpovědi, takto nízké cylindrické hodnoty není nutné korigovat torickými čočkami. Protože byl ale astigmatismus zjištěn a naměřen, je nutné udělat úpravu parametrů podle daného vzorce. Toto "zýšení" dioptrií je výsledkem přepočtu. Přejeme hezký den.

Jakub

Dobry den, lekar mi nameral hodnoty : SFD -0.75, Cylinder - Dioptria -0.5 os 115 pre prave oko, a pre lave oko je to SFD -0.5, cylinder dioptria -0.5 a os 40..Mozem si kupit tieto kontaktne sosobky len s diopatriou -0.75 a -0.5 ?? Alebo potrebujem sosovky kde sa nastavuje aj cylinder? Dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Takto nízké cylindrické hodnoty není nutné korigovat torickými čočkami. Po přepočtu můžete objednat klasické sférické čočky, například Acuvue Oasys. Pro pravé oko s dioptrií -1,00 a pro levé oko dioptrii -0,75. Samozřejmě byste měl čočky vybírat s ohledem na průměr a zakřivení. Dodržujte také pravidelné kontroly u specialisty, aby bylo odhaleno případné zvýšení cylindrických hodnot. Bylo by pak nutné přejít na torické čočky. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

Katarína

Dobrý deň. Už niekoľko rokov používam šošovkyACUVU OASYS, som spokojná, až na posledné balenie, ktoré som si u Vás objednala. Keď ich ráno vyberiem z úložnej nádoby sú v strede matné aj napriek tomu že ich po vybratí z oka dobre vyčistím a uložím do roztoku OPTI-FREE pure moist. Nikdy predtým sa to nestalo vždy boli číre a teraz je v strede matný kruhový povlak. Prosím poraďte mi čo mám robiť ? Katarína

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Pokud máte podezření na nekvalitní zpracování toho balení čoček, můžete nám je samozřejmě zaslat k reklamaci dle pravidel v Obchodních podmínkách. Je ale možné, že došlo ke změně složení Vašeho slzného filmu a roztok není dostatečně účinný, aby nečistoty odstranil. Před vložením čoček do pouzdra s roztokem čočky mechanicky vyčistěte. Pokud by problém přetrvával, můžete také zkusit čištění peroxidovým roztokem. Je zde ovšem nutné dodržet přesný postup. Pokud by nepomohlo ani toto, můžete přejít na jednodenní čočky a zcela se zbavit čištění a péče o čočky. Nošení jednodenních čoček je nejjednodušší a také nejhygieničtější. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Zuzana

Dobrý deň, používam kontaktné šošovky Acuvue Oasys (14 dňové), ale v priebehu troch mesiacov sa mi už dvakrát stalo, že som ich musela po necelom týždni vyhodiť a dať si nové, pretože mi strašne vadili v oku. Uz mám objednané nové balenie, tak dúfam,že to bude ok, pretože doteraz som bola maximálne spokojná.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. I my doufáme, že Vám budou čočky vyhovovat, ale je možné, že toto nepohodlí je zapříčiněno změnou složení Vašeho slzného filmu. Může k tomu dojít při změně životního stylu a podobně. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, určitě se obraťte na nás nebo Vašeho očního specialistu a jistě najdeme čočky, které Vám budou vyhovovat. Přejeme hezký den.

Katarína Sadloňová

Dobrý deň, už niekoľko rokov používam kontaktné šošovky ACUVUE Oasis 14 dňové. Som veľmi spokojná, ale v poslednej dobe ich z púzdra z roztokom ráno vyberám matné, je na nich vytvorený matný film. Neviem v čom je chyba. Používam stále ten istý roztok Opti-free pure moist, nádoby striedam. Pred dezinfekciou ich zotriem aj prstami. Prosím poraďte mi

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pouzdro na čištění čoček by mělo být ideálně měněno každých 30 dnů. Nesmí se vyplachovat vodou z kohoutku, ale pouze roztokem určeným k čištění čoček, a poté se nechává volně vyschnout bez otírání. Mechanické čištění čoček před uložením do pouzdra je jistě také dobré. To co popisujete může být způsobeno například změnou Vašeho slzného filmu. K tomu dojde věkem, či určitou změnou v životním stylu nositele. Pokud by se Vám nepodařilo čočky opravdu dokonale vyčistit pomocí stávajícího roztoku, doporučujeme Vám zkusit roztok jiný, případně přejít na peroxidový čistící roztok. Úplně eliminovat čištění čoček a zajistit si tak hygienické a jednoduché nošení, můžete díky jednodenním kontaktním čočkám. Samozřejmě se může obrátit na Vašeho očního specialistu a řešit situaci osobně. Přejeme hezký den.
Lucia

Dobrý den, používala som tieto šošovky s dioptriami PO:-5,00, ĽO:-5,25, zakrivenie 8,4. Pri poslednej prehliadke u očného lekára sa mi dioptrie zmenili na PO: -5,25, ĽO: -5,75. S týmito dioptriami mi bol vystavený aj poukaz na okuliare. Aké dioptrie mám podľa Vás voliť u šošoviek keďže doteraz mi vždy odporúčali u šošoviek nižšie dioptrie (vždy som mala nižšie aspoň o 0,25 dioptrie)? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnoty pre šošovky zostávajú také isté aké vám pre šošovky zadala vaša očná doktorka. Prajeme príjemné nosenie.

Róbert

Dlhoročná spokojnosť :) Raz sa žiaľ stalo, že celé balenie bolo pravdepodobne zlé, nakoľko som šošovky musel vymeniť vždy po týždni, inak bez problémov.

Andrea

Dobrý deň.. používam šošovky Acuvue Oasys ale FOR ASTIGMATISM teda mam cylinder .. ľave oko mam -2,75 cyl -0,75 a prave oko -2,5 a cyl -1,25 .. šošovky mi vyhovujú som spokojná len sa chcem spýtať, či sa tu u vas daju objednať aj taketo presné šošovky, kedže iné (bez cylindra) by asi neboli pre moje oči vhodné .. a ak hej koľko by to vyšlo u vás, lebo v optike si pýtaju aj dosť.. vopred dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň šošovky nájdete aj u nás na e-shope Acuvue Oasys for Astigmatism. Šošovky tiež potrebujú hodnotu: os, ktorú vám v optike určite zadali. Prajeme príjemné nosenie.
Agáta Grofová

Dobrý deň, používam niekoľko rokov dvojtýždňové šošovky Acuvue Oasys (dioptrie -2 a -2,5, zakrivenie 8.40). Chcela by som si teraz objednať jednodenné šošovky, poradíte mi, ktoré by boli najvhodnejšie? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať najnovšie jednodenné šošovky z rady TopVue TopVue Elite, ktoré sa tešia vysokej spokojnosti našich zákazníkov. Na šošovky taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvých dvoch párov nevyhovujú. Prajeme príjemné nosenie.
lucia

Dobrý den Potrebovala by som poradit kontaktné šošovky. Pravé oko mám -8,0 s cylindrom 0,75 a osou 10 stupňou. Lavé oko mám -8,5 a cyl 1.25 a osou 10 stupňou. Ešte my aj optometrista napísal aj 8,8 zakrivenie ale neviem či natom záleží? Vedeli by ste mi poradit?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, na základe týchto parametrov potrebujete astigmatické šošovky. Odporúčame vám vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa tešia vysokej spokojnosti našich zákazníkov. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú. Prajeme príjemné nosenie.
Norbert Maťašovský

Dobrý deň dajú sa u vás objednať aj šošovky s cylindrami. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, všetky šošovky s cylindrami u nás nájdete v sekcii astigmatických šošoviek.
Diana Kubanova

Dobry den chcem sa opytat , podla coho sa zadava zakryvenie

Zákaznícky servis

Dobrý deň, zakrivenie sa zadáva podľa hodnôt, ktoré vám nameral váš očný lekár, alebo podľa merania, ktoré vám robili v optike.

Simona Žinčíková

Dobrý deň, objednávala som si po prvýkrát šošovky z internetu od Vás. Chcem sa len informovať, objednala som si druh šošoviek Acuvue Oasys (6 šošoviek) nesedia mi, potrebujem Acuvue Oasys for Astigmatism (všimla som si to neskoro) Nedali by sa vrátiť (2páry) aj keď som ich už otvorila a 1 pár použila?S tým, že by som chcela AO for Astigmatism. Cenu by som doplatila. Ďakujem za info.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, táto výmena bohužiaľ nie je možná. Garancia vrátenia peňazí platí len na šošovky rady TopVue. Ďakujeme za pochopenie.

Maroš Melikant

dobrý deň, chcel by som sa spýtať , teraz nosím softlens 59 so zakryvením 8,6mm ktoré zakryvenie by mi vyhovovalo viac ? 8,4 alebo 8,8 ? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, v dnešnej dobe sa už šošovky vyrábajú tak, aby priľahli k rohovke aj pri rozdielnych hodnotách zakrivenia. Obidve zakrivenia sa mierne líšia, ale nemali by vám spôsobiť žiadny problém pri nosení. Pokiaľ vám ale zakrivenie 8,6 vyhovuje odporúčame vám vyskúšať šošovky TopVue Air, ktoré majú zakrivenie 8,6.
Jana

Dobrý deň, chcem sa spýtať k týmto šošovkám je vhodný roztok Solo Care, alebo by ste mi odporučili skôr nejaký iný? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, na tieto šošovky môžete používať aj roztok SoloCare. Za nás Vám odporúčame vyskúšať napríklad roztok Gelone, ktorý sa teší veľkej spokojnosti zákazníkov.
Dagmar

Dobrý deň, prosím vás o informáciu, aký je rozdiel medzi Acuvue Advance PLUS a Acuvue Oasys. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky Acuvue Oasys sú novšou variantou a náhradou za šošovky Acuvue Advance Plus, pretože ich výroba bola ukončená a na sklade máme už len pár kusov z daných šošoviek.

Patricia

Dobry deň,chcela by som sa poradit 9 rokov nosim okuliare..a chcela by som vyskusat sosovky. PO: -2,25 a ĽO: -2,25 . Chcela by som poradiť ktore sosovky by boli pre mna najlepsie..Dakujem vopreed za odpoveed

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame Vám šošovky TopVue Air, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí a tešia sa veľkej spokojnosti nositeľov. Vaše hodnoty pre obidve očí sú dioptria: -2,25.
andrea

Dobry den.U ocnej si kupujem sosovky acuvue oasys stym,ze mi ich predava ako mesacne.A tu na vasej stranke su vedene ako 14 dnove.Ako je to mozne?Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky výrobca označil ako dvojtýždňové kontaktné šošovky. Bohužiaľ Vám nevieme povedať prečo ich váš očný lekár označuje za mesačné ale určite sa jedná o dvojtýždňové kontaktné šošovky.

Katarína

Dobrý večer, dala som si prvý krát šošovky s dioptriami podľa okuliarov +1,5 a +3,0 lenže neviem podľa čoho mám určiť zakrivenie nakoľko mi v optike nedali originálne balenie šošoviek. Viete mi poradiť? Značka je pravdepodobne ACUVUE.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, zakrivenie už dnes nie je dôležitým parametrom, pretože všetky šošovky sú vyrábané tak, aby čo najlepšie priľahli k oku. Prajeme príjemné nosenie.

Richard Gräczer

Ešte jeden dotaz: Rozdiel medzi Oasys a TopVue Air resp Premium Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky TopVue Premium a šošovky Acuvue Oasys sú štrnásťdňové. Kontaktné šošovky Topvue Premium majú tenšie okraje a sú vhodné pre citlivejších nositeľov, ktorým väčšinou vyhovuje materiál silikón-hydrogél, z ktorého sú tieto šošovky vyrobené. Na šošovky TopVue Premium a taktiež aj TopVue Air, ktoré sú mesačné, platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú. Ďakujeme za váš dotaz a prajeme vám krásny deň.

Richard

Dobrý deň Na pôvodných (advance ) mám BC 8,7 tu taký parameter nieje, čo s tým? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by vám nemala spôsobiť žiadny problém, vďaka moderným technológiam pri výrobe šošoviek sa v dnešnej dobe šošovky ľahko prispôsobia oku, aj keď je menší rozdieľ v zakrivení.

Dagmar Laouzi

Dd. Kvalita sosoviek je hrozná. Behom 1,5 mesiaca som musela pouzit 5 balení co je absolútne. trhajú sa a nevydržia dlho. Môžete mi poradiť nejaký vhodnu náhradu? Dakujem pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, mrzí nás vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Väčšina nositeľov s nimi nemá žiadny problém. Ako náhradu za tieto šošovky vám odporúčame dvojtýždňové šošovky TopVue Premium, ktoré sa tešia širokej škále spokojných nositeľov. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú, tak nám ich môžete poslať naspäť a my vám za ne vrátime peniaze.
Friderika

Dobrý deň! Kde si tu viem prosím nastaviť cylinder?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pri týchto šošovkách si bohužiaľ nastavenie cylindra zvoliť nemôžete pretože sa jedná o sférické šošovky. Cylinder si môžete nastaviť pri šošovkách ktoré sa zaraďujú do sekcie torické šošovky, inak nazývané šošovky pre astigmatizmus.

Olívia

dobrý deň, chcela by som si objednať u Vás šošovky moje výsledky z očného sú následovné PO:-3,50 Dsph-1,75 Dcyl 47 st ĽO:-3,0 Dsph 12,50 Dcyl 179 st Doteraz som mala stále šošovky Johnson and Johnson Acuvue Oasys, aké hodnoty si mám navoliť k mojim výsledkom?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, nie sme si úplne istí či ste správne zadala hodnoty cylindra pre ľavé oko. Pretože maximálna hodnota cylindru ktorá existuje je -5,75 a tento cylinder poskytujú šošovky proclear toric xr. Pokiaľ ste tento cylinder zadala nesprávne tak hodnoty pre vaše PO: dioptria -3,25, cylinder -1,75, os 50°. ĽO: dioptria -3,0, cylinder -1,25, os 180°.

Vivien

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť nejaké šošovky nakoľko stále nosím okuliare. Lekár mi zistil 1,75 ale že bude vhodnejšie predpísať 1,5 aby mi to neťahalo moc oči. Zakrivenie neviem aké mám, tak neviem ani aké si objednať. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať šošovky TopVue Air, ktoré sú vysoko kvalitné, majú univerzálne zakrivenie a tešia sa vysokej spokojnosti nositeľov.
Sona

Dobrý deň, prosím majú šošovky Acuvue Oasys od Johnson and Johnson na okraji vyrazené logo JJ Raz som si šošovky, na ktorých bolo vyrazené logo, objednala a nemohla som ich nosiť, nakoľko mi to prekážala. myslím že to bol práve tento výrobca, no nie som si istá ďakujem

Zákaznícky servis - Dominika

Dobrý deň, tieto šošovky nemajú na okraji žiadne logo, takže Vám ich nosenie nespôsobí žiaden problém.

Jana

Dobrý deň, chcem sa opýtať aké šošovky si mám objednať ak mám dioptrie -2,25 a na pravom oku cylinder -1,25 A180 a na ľavom oku cylinder -0,75 A160

Zákaznícky servis
Dobrý deň, potrebujete astigmatické šošovky ako napríklad TopVue Air for Astigmatism, tam zadáte svoje hodnoty, ktoré potrebujete a následne si môžete šošovky objednať.
alex lehutová

Dobrý deň tiež by som chcela podotknúť ze kvalita týchto šošoviek sa veľmi zhoršila.. Šošovky sa mi po troch dňoch trhajú.. Celé balenie (6ks)mi nevydržalo ani dva týždne. Chcela by som vás poprosiť či By ste mi mohli poradiť nejaké vhodnejšie šošovky.. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, mrzí nás vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Odporúčame Vám šošovky , ktoré patria taktiež do rady dvojtýdňových šošoviek a ponúkajú vysokú kvalitu a široké spektrum spokojných zákazníkov! Prajeme Vám príjemné nosenie.

Lívia Šoucová Kučerová

podľa mojich niekoľkoročných skúsenností s týmito šošovkami používam roztok Opti-free Express a vôbec nepociťujem svrbenie, ani pálenie, ostatné roztoky mi nevyhovovali. Tento je pre mňa najlepší..

eva

Dobry den. Aky roztok by ste mi odporucili k tymto sosovkam? Mam pocit suchosti a svrbenia. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, odporúčame Vám roztok Gelone 360ml, ktorý je vysoko kvalitný a vyhovuje vysokej väčšine šošoviek. Prajeme Vám s ním veľa spokojnosti.
Michaela

Dobrý deň, no sím šošovky s priemerom 13,8, bol by veľký problém, ak by som si zakúpila šošovky s priemerom 14.0? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by vám nemala spôsobiť žiaden problém. Odporúčame však vyskúšať šošovky TopVue Plus, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky nevyhovujú.
Zuzana

Dobrý deň. Mám taký problém, že poslednú dobu cca 2 mesiace pri nosení týchto šošoviek, ma svrbia jemne oči, a robí sa mi aj na viečku taká mala červená suchá plocha, ktorá svrbí...Používam roztok CooperVision options MULTI. Používam ho už cca rok ale predtým som také problémy nemala... Bude to roztokom aleb šošovkamy? A aký iný roztok by som mala použiváť k tymto šošvkám, ak by som chcela skúsiť iný. Ďakujem

Patricia Kusnirova

Dobrý deň, dnes mi prišli dve balenia šošoviek, ďakujem za skoré zaslanie, napriek tomu, by som sa rada spýtala, prečo mi ani k jednému baleniu neprišiel sľúbený roztok, ktorý mal byť zadarmo k objednávke, dokonca v dvoch kusoch k obom objednávkam. Za odpoveď vopred ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, roztok so zľavou dostanete iba v prípade, že si objednáte tento balíček Acuvue Oasys(6kusov) + roztok Laim Care 400ml. Vy ste si bohužiaľ objednali len samotné kontaktné šošovky bez roztoku.
Štefan Zaťko

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť hýbu sa mi šošovky v oku kde môže byť problém ? Môže byť problém šošovky alebo mam zle zakrivenie ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v šošovke by problém byť nemal. Môže sa jednať o rozdiel v priemere alebo zakrivení.

ja

Dobry den, ked su sosovky kvalitativne horsie ako tu pisu ludia, preco neskusite vymenit dodavatela/ vyrobcu? Zacala som ich pouzivat pomerne nedavno a sa mi uz stalo ze citelne bola na jednej akoby zhorsena dioptria a musela som vymenit, ta uz bola ok. Co s tym planujete robit? Lebo platime za tovar z ktoreho je cast nepouzitelna. Ja ich vymenit za Vami odporucane topvue nemozem lebo nemaju zakrivenie ake ja nosievam, takze s nimi nevidim tak dobre.. Dakujem za vyjadrenie.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, našim dodávateľom je priamo výrobca kontaktných šošoviek Johnson a Johnson a preto ho za iného výrobcu vymeniť nemôžeme. Pri šošovkách sa jedná pravdepodobne o výrobné vady, ktoré my nie sme schopní nijak ovplyvniť. V týchto prípadoch môžeme maximálne poslať šošovky výrobcovi na reklamáciu.

Ivana Majdišova

dobry den. tieto sosovky mi dali v optike pri ocnej. tam mi povedali ze ich mozem nosit po dobu 21 dni v s dobou nosenia 20hod/den. ak ich budem mat menej hodin mozem si tie dni predlzit. sosovky mi vyhovovali cca mesiac potom som zacitila, ze uz nie su take pohodlne. chcem sa spytat ci ta doba nosenia co mi v iptike povedali je realna a teda ked si objednam tietl tak ich mozem nosit rovnako dlho. dakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, keďže sa jedná o dvojtýždňové kontaktné šošovky, nie je vhodné aby ste ich nosili 21 dní v kuse. Pokiaľ v šošovkách aj spíte tak sa doba ich nosenia skracuje na 7 dní a 6 nocí. Vaše oči samozrejme môžu vydržať nosenie toho istého páru aj dlhšiu dobu, ale každým dňom tak ohrožujete svoje oči viac a viac.

Júlia

Dobrý deň, ďakujem, za radu. Ešte mám otázku, či by mohli byť aj šošovky TopVue Bi-weekly. Majú totiž aj UV filter. Zároveň by som potrebovala vedieť, či môžem používať roztok Solo Care alebo si objednať Gelone? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, určite sú vhodné aj šošovky TopVue Bi-weekly. Roztoky môžete používať obidva. Za nás odporúčame roztok Gelone.

Júlia

Prosím vás o radu, ktoré mesačné šošovky by boli dobré ak chcem prejsť z Acuvue Oasys. V poslednej dobe sa mi zdá, že sa zhoršila kvalita šošoviek. Najprv som sa zľakla, že sa mi vrátil zápal očného nervu a to bola len 7 dní stará šošovka. Keď som si dala novú už som nemala ten pocit. Okrem toho ma začali aj rezať oči aj pri nasadení úplne nového páru. Za radu vopred ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, za nás odporúčame šošovky vysokej kvality TopVue Premium alebo šošovky TopVue Daily, ktoré sú dennými šošovkami, takže každý deň budete mať nové šošovky. Navrhujeme ale taktiež kontrolu u vášho očného doktora, či sa Vám nezmenili parametre očí a či sú šošovky pre vaše oči stále vhodné.
Maros

Mate skusobnu verziu sosoviek tejto znacky?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, bohužiaľ nie. Pri značke TopVue, ale platí garancia vrátenia plnej sumy, keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
René

S tou kvalitou súhlasím. Podľa mňa sa tiež zhoršila.

Anna Oslancova

Prosím o kontakt 045/6813820 alebo 0903518966.Dakujem

Rado

Nosím Johnsony cca 16 rokov, odkedy prisli na trh Oasys tak iba tie. To ze sa zhorsila ich kvalita je pravda. Niektore balenia su uplne v poriadku a niektoré nevydržia ani 2 tyzdne a zacnu drazdit oci. Napriek tomu stale patria medzi top na trhu.

Michal Daňo

Zhoršuje sa ich kvalita. Používam ich asi 3 roky, ale pri posl. pár baleniach sa mi stalo, že niektoré šošovky z balenia sú akoby chybné, škriabu a sú veľmi nepohodlné (samozrejme hovorím o úplne nových šošovkách, nie nosených). Keď ich vymením za ďalšiu, tá je úplne v poriadku. Nemyslím si, že je to nejakými nečistotami na prste, pretože tá ďalšia šošovka z balenia bola nasadzovaná takisto.

Martin Schmidbauer

Tieto sosovky pouziuvam 7 rokov a su Top, nemal som nikdy s nimi problem, spokojny som s nimi:)

iva

Dobry prosim vas su to cylindrovky?? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, tieto šošovky nie sú torické, tie nájdete v kategórii torické šošovky.
Peter Ďurana

tieto šošovky su top, ja ich nosím mesiac v kuse, ani ich nevyberám z očí, po mesiaci ked si spomeniem vymením za nový pár.

Anka Horváthová

Dobry den...ja tiez uz dlho nosim tieto sosvky,ale ako tu niektory pisu,tiez mam s nimi problem ze sa mi na nich po par dnoch urobi nejaka skvrna,neide to dole,a zle vidim. Najprv som si mylsela ze je to od šminiek,ale nie je. neviem za co ich vymenit,poradte mi prosim. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, ak chcete ostať pri dvojtýždenných šošovkách odporúčame vyskúšať TopVue Premium. Výhodou je, že u nich garantujeme vrátenie peňazí, teda ak Vám nebudú vyhovovať vrátime Vám peniaze.
Ivan Zbihlej

Ja by som len chcel zareagovať na margo toho čo tu padlo. Roky používam tieto šošovky. A ak vznikli nejaké problémy, myslím, že šošovka za to nemôže. Veľa ľudí to s nosením preháňa a ide až do krajností. Za vašimi problémami môže byť takisto alergia. Odporúčal by som skontrolovať vnútorné strany viečok pre problém zvaný GPC (Giant Papillary Conjunctivitis) vaším očným lekárom a prípadne nasadiť anti-alergické kvapky. Ja som taký problém mal, sezónne to osobne pociťujem naozaj horšie v jari a na konci leta. Osobitná kategória sú ľudia so suchými očami a ani nevedia o tom, vtedy umelé slzy. Ak nosíte šošovky v klimatizovanom priestore, v dyme, spíte v tom, máte alergiu, používate nevhodný roztok, alebo roky ookola ten istý roztok bez žiadnej obmeny, civíte denne do monitora, máte unavené oči po krátkom spánku, toto všetko vplýva na pohodlie. Najmä ak jeden deň vám bolo nepohodlne a ďalší dávate šošovky opäť, veď si oči oddýchli. Vtedy naozaj vysadiť aj na pár mesiacov. Nechcem robiť reklamu, ale ak nepotrebujete šošovky stále, a chcete jemnejšie šošovky pre vaše oko, ešte viac pohodlné, tak skúste J&J Acuvue Trueye :)

Miloš Blaško

Ja takisto nemám žiadny problém s ich nosením ale už ma to prestáva baviť stále vkladať a vyberať, zvažujem laser ;)))

Peter Kolesík

s oasysami som doteraz nemal žiadne problémy. práve naopak. prešiel som k ním z advance. a bol to prechod o level vyššie. pohodlnejšie nosenie, lepšia výdrž. s advance som mal práve na konci môjho pužívania skúsenosti, ktoré sa tu popisujú v posledných príspevkoch..

Tomas Fabry

Ja taktiež potvrdzujem negatívne komentáre. Prvýkrát mám problémy so šošovkami značky JJ. Ešte nikdy neškriabali, ani neštípali v oku, a to ani po dlhšom nosení. Tieto po značne kratšom období (v porovnaní s predošlými), strašne dráždia v oku. Dva krát som ich musel vybrať z oka von, a ostať radšej "naslepo".. OASYS NIKDY VIAC !!!

Viera Topitkalová

Dobry den , cez 15 rokov som pouzivala sosovky Johnson- surevue, ale kedze uz nie je su dostupne , tak som si zakupila Acuvue OASYS, ale to sa neda porovnat ....denne mam s nimi problem , aj niekolkokrat za den si ich musim vybrat z oka, bud ma skriabu alebo mam pocit ako keby boli spinave zle cez nie vidim ... Tak preto sa chcem opytat, ze ktore mi odporucite namiesto tych SUREVUE ... Mam dioptriu - 8,00... dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, keďže nemáme k dispozícii všetky parametre a taktiež ani Vašu preferenciu, či máte záujem o mesačné, 14-denné alebo denné šošovky, nedokážeme Vám odporučiť vhodné šošovky. Môžete skúsiť niektoré šošovky z rady TopVue u ktorej garantujeme vrátenie peňazí, teda ak nebudete spokojná, vrátime Vám celú sumu za šošovky naspäť.
Brano

Dobrý deň, musím potvrdiť nižšie uvedené skúsenosti zákazníkov používajúcich šošovky Acuvue Oasys. Tieto šošovky používam už niekoľko rokov, ale nikdy sa mi nestalo to, čo v poslednom čase - šošovky sa po niekoľkých dňoch trhajú. Z môjho pohľadu pociťujem určite zníženie ich kvality a vážne uvažujem o zmene produktu/značky.

JaSom

Úžasné je sledovať, ako sa niektorí jedinci sťažujú na kvalitu nimi už roky odskúšaných šošoviek, ktoré doteraz "fungovali" a zrazu nie. Pritom ich asi ani nenapadlo, že jednoducho sa im za tie roky len zhoršil zrak a potrebujú iné dioptrie :-))

nora blazekova

Potvrdzujem zhorsila sa kvalita tiez s nimi vidim rozmazane na blizko. Skoda pouzivala som ich osem rokov vyskusam ine.

Marcela

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa spýtať, že som mala doteraz šošovky so zakrivením 8,6. Ktoré zakrivenie by som si mala vybrať pri týchto šošovkách? počula som na ne dobré ohlasy a biofinity, ktoré som mávala doteraz mi už nesedia ako voľakedy. Ďakujem za odpoveď, prajem príjemný zvyšok dňa.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel v zakrivení 0,1 - 0,2 by vo všeobecnosti nemal byť problém, takže by to v tomto prípade nemal byť problém ani u jednej z možností. Každá oko však reaguje inak, preto Vám to nevieme povedať s istotou.

Silvia

Dobry den, mam zakrivenie 8,6 nosila som v pohode aj Acuvue advance so zakrivenim 8,7 a rada by som presla na oasys, tu je bohuzial zakrivenie len 8,4 a 8,8. Moja ocna skusobne pary acuvue nedava, bol by to podla vas uz velky rozdiel kupit zakrivenie 8,8?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, rozdiel v zakrivení 0,1-0,2 by nemal byť problémový, keďže tento parameter už nie je taký zásadný ako v minulosti, avšak nemôžeme odhadnúť ako budú sedieť vo Vašich očiach. Ak hľadáte nové dvojtýždenné kontaktné šošovky, skúste sa pozrieť na novinku TopVue Premium so zakrivením 8,6 a dokonca garanciou vrátenia peňazí pri nespokojnosti.
Katalin Hodossy

Dobrý deň! Používam kont. šošovky Acuvue Oasys. Ktorý roztok by bol najlepší k tomu?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, k týmto kontaktným šošovkám odporúčame napr. roztok Gelone, ktorý zvyšuje komfort pri ich nosení.
Zuzana Šimonová

Aj mne sa posledna sosovka v poslednom baleni nezdala a skriabala ma v oku tak, ze sa to nedalo vydrzat, tak sla do kosa, ale snad len zla sarza. Keby som vsak chcela vymenit znacku mam problem, lebo nosim zakrivenie 8.8. Chcela by som aj jednodnove, ale tie neviem zohnat vobec. Existuju take?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak potrebujete zmeniť kontaktné šošovky a neviete nájsť vhodné, najlepšie by bolo sa poradiť s Vašim očným lekárom, ktorý Vám premeria hodnoty a odporučí nové kontaktné šošovky.

Adam

Taktiež pozorujem shoršenú kvalitu šošoviek hlavne v poslednej dobe. Rozostrene videnie do blizka popripade uplne vadné šošovky ktore sa nedaju nosiť . Verim že sa to zmení preťože som bol so šošovkami velmi spokojný ( predtým)

Tomáš

Tieto šošovky používam už pomerne dlho a som s nimi strašne spokojný. Veľmi pohodlné a zatiaľ najlepšie aké som mal. Nemám dôvod skúšať iné. Vrelo odporúčam!

Denis

Objednal som si tieto šošovky, ale mam nasledovny problem. Pri pozerany do dialky je všetko v poriadku ale akonahle si sadnem za PC vydím trochu rozmazane a pritom mam okuliare do dialky a s nimi nemam problem. Myslite si že to bude šošovskami?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by bolo najlepšie poradiť sa s očným lekárom, možno bude potrebné zmeniť typ šošoviek.

Ivana Slebodníkova

Nosim tieto sosovky uz 15 r. no cim dalej tym viac sa mi zda ze kvalita klesa, stalo sa mi ze som vyhodila jedno cele balenie nakolko boli totalne nenositelne - poskodene. Asi bude potrebna zmena znacky....viete mi poradit nieco podobne?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri zmene šošoviek by bolo najlepšie sa poradiť s očným lekárom, prípadne môžete vyskúšať kontaktné šošovky značky TopVue, u ktorých garantujeme vrátenie peňazí pri nespokojnosti, takže si ich môžete vyskúšať a ak Vám nebudú sedieť, vrátime Vám celú sumu späť.

md

Dobrý deň chcelaby som sa opýtať či sa nedaju ,, namixovat" farebne sosovky. Teda chcela by som len jeden pár,ale mam odlisné dioptrie oči. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, u farebných šošoviek nie je možné si objednať jeden pár, ktorý má rôzne dioprické hodnoty, je potrebné si objednať dva páry. Ďakujeme za pochopenie.

Anna Kučerová

Vidím, že nie som sama, čo spozorovala zhoršenú kvalitu šošoviekv poslednom období... Šošovky používam 15 rokov, za ten čas som vyskúšala mnoho typov..Dlhoročnú spokojnosť so Surevue som vymenila za Acuvue Oasys, ktoré mi vyhovovali....až doteraz...Presne ako popisujú iné nositeľky kontaktných šošoviek, tak pol resp. trištvrte roka pociťujem diskomfort po 2 týždňoch nosenia mesačných šošoviek...To že sa trhajú, nepripisujem mojej neopatrnosti, za tých 15 rokov som "vycvičená" v manipulácii so šošovkami...Dospela som k názoru, že buď išlo o nekvalitnú šaržu výrobku- kedže v tom období sa sťažujú viaceré nositeľky...resp. firma zmenila kvalitu šošoviek...Nie je predsa možné, aby sa to dialo zrazu toľkým nositeľom šošoviek...tie isté príznaky...rozostreté videnie, zahmlenie, trhanie šošovky po 2 týždňoch nosenia...

Miroslava

Dobrý ďeň, pred dvomi dnami som otvorila nové balenie šošoviek. Jedna šošovka mi vôbec nevyhovuje ( rozostrene videnie). Musela so otvoriť ďalšie balenie. Je možné šošovkou vyreklamovat? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte pocit, že je šošovka poškodená a preto spôsobuje rozostrené videnie, určite ju reklamovať môžete. Je potrebné ju v pevnom obale zaslať na adresu Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava (ID 9269368) spolu so sprievodným listom a daňovým dokladom.

Lucia Ondrová

Nosievam kontaktné šošovky už 15 rokov a ešte som sa nikdy nestretla s tým, že by sa mi po 1-2 týždňoch urobila v strede šošovky mazanica, ktorá ani nejde vyčistiť a ktorá tak zahmlieva zrak natoľko, že ju musím úplne vymeniť! Celé balenie som minula za mesiac. Nie som s týmito šošovkami spokojná. Podľa mňa nie sú kvalitné, hoci mi práve tieto odporučila očná lekárka po prechode zo Surevue. Surevue som nosila dlhé roky a bolo to o úplne niečom inom :(

Jana

Presne tak, aj ja som šošovky používala pred tým dva mesiace. Nešla som si ich vynachváliť. Ale posledného pol roka ich tiež musím po necelých dvoch týždňoch vymeniť čo sa mi vždy jedno oko zahmlieva z nich, vždy jedna šošovka začne rezať a pri vybratí sa mi trhajú, hoci s nimi manipulujem úplne obozretne. Myslím, že to nie je len moja skúsenosť a učite to nie je citlivosťou oka ako bolo tu odpovedané. V takom prípade by sa netrhali si myslím, ako keby výrobca začal robiť nekvalitné bohužial :(

Jana

Zdravím :) Šošovky Acuvue Oasys používam už skoro dva roky,v začiatkoch som ich nosila aj 3mesiace a nemala som s nimi žiadny problém,naozaj som bola s nimi veľmi spokojná. No posledné asi 3mesiace mám s nimi problém,po týždni nosenia sa mi na okraji potrhajú,pritom si pri manipulovaní dávam obrovský pozor,tiež ma bolia oči,neviem prečo mi zrazu začali robiť tieto problémy.Mám ísť k očnému aby mi poradil dáke iné? Ďakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte so šošovkami problém, určite sa poraďte s Vašim očným lekárom o ich prípadnej zmene.

klaudia gregusova

Prosim vas kam sa pri objednavke vypisuje cylinder šošoviek?Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, cylinder sa zadáva pri astigmatických kontaktných šošovkách - Acuvue Oasys for Astigmatism.
Daniela Palková

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Sosovky acuvue oasys hydraclear plus pouzivam uz skoro rok aj nieco- predtym som pouzivala mesacne sosovky ale boleli ma oci nakolko ich mam citlive, avsak mam pocit ako keby boli posledne obodbie vyrabane menej kvalitne trhaju sa, bolia ma v nich oci posledne obodbie, mam taktiez cervene oci co sa mi predtym nestavalo aj ked ma oci nebolia. Tiez ma prekvapila informacia ze sa v nich da spat co som doteraz netusila. Je to skutocne pravda?Pretoze par krat sa mi stalo ze som s nimi na chvilku zaspala a potom ma boleli velmi oci a ako keby som ich nemohla odlepit. Dokonca naposledy sa mi prilepili tak o oci, ze som ich nevedela dat dole co sa mi stalo uz asi druhy krat a neviem cim to bude, ci tym ze som na chvilku v nich paru minut zadriemala. Vedeli by ste mi odpovedat preco s nimi mam posledne obodbie taky problem? A mozu sa pouzivat aj pri kupani?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kvalita výroby kontaktných šošoviek sa určite nezmenila. Je možné, že sa zmenila citlivosť Vášho oka - mohlo to ovplyvniť nosenie kontaktných šošoviek, zmena roztoku, zmeny počasia, atď. Je pravda, že sú výrobcom doporučené aj k režimu predĺženého nosenia, avšak nemusí to vyhovovať každému. Pri kúpaní by sa nemala dostať voda do styku s kontaktnou šošovkou, je potrebné požívať plavecké okuliare.

Anna

Dobrý deň, prosím o radu, nosím nasledovné okuliare: pravé oko -3, cylinder -0,25, os 180, ľavé oko -2,75, cylinder -0,25 a os 0, bola som u očnej lekárky, ktorá mi na základe toho dala šošovky na obe oči -2,75 a zakrivenie 8,6. Postupovala správne tým, že mi nedala šošovky napr. Astigmatism? Dala mi iba obyčajné šošovky bez cylindra a bez osi a taktiež obe oči rovnakú dioptriu. Vôbec mi nevyhovujú, nevidím dobre a na PC sa už vôbec s nimi nemôžem pozerať. Chcela by som veľmi vyskúšať šošovky Acuvue oasys with hydraclear, nakoľko mám veľmi citlivé oči ale čítam , že skôr by mi vyhovovali Astigmatism. Prosím čo si o tom myslíte? A dajú sa niekde objednať skúšobné šošovky hoci za poplatok? Ďakujem vopred za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, pochopiteľne nemôžeme hodnotiť rozhodnutie Vašej očnej lekárky, ale ak Vám šošovky nevyhovujú určite by sme k nej mali zájsť, poprípade k inému očnému špecialistovi. Šošovky na vyskúšanie, teda s garanciou vrátenia peňazí ponúkame v rade výrobkov TopVue.
Dušan

Dobrý deň, Pokiaľ som používal Acuvue Advance so zakrivením 8,7, aké zakrivenie by bolo najvhodnejšie pri tomto type? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie šošovky už nie je také dôležité ako v minulosti a to vďaka asférickému designu šošoviek. Môžete teda skúsiť iné zakrivenie ako máte, poprípade sa o tom poraďte s očným špecialistom.

Martina

zatiaľ jediné šošovky, ktoré mi vyhovujú... spokojná :)

Miroslava

Dobry den,vedeli by ste mi poradit nejaku nahradu za sosovky Acuvue Oasys (14-denne) za nejake ine napr. mesacne? Mam citlive oci, vyskusala som uz viac druhov, ale vsetky som citila v ociach. Acuvue Oasys mi vyhovuju najviac, len by som prijala take, ktore maju dlhsie obdobie nosenia. Da sa potom kupit mensie balenie na skusku, Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, momentálne v kategórii mesačných šošoviek sú špičkou na trhu šošovky Biofinity, taktiež sú veľmi obľúbené Air Optix Aqua a cenovo najvýhodnejšie na vyskúšanie sú TopVue Plus, ktoré si môžete objednať po 1 ks.
Miroslava

Dobry den, chcem sa spytat, co presne znamena pri sosovkach Acuvue Oasys 14-dennych s rezimom predlzenia po dobu 7 dni a 6 noci? Znamena to, ze sa mozu nosit vlastne 3 tyzdne? Lebo ja som ich na odporucenie lekarky nosila tri tyzdne. Niekedy som vsak uz citila, ze po 2 tyzdnoch potrebujem nove, niekedy vydrzali aj 3 tyzdne. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,

znamená to, že ich môžete nosiť po dobu 7 dní a 6 nocí nepretržite, čiže ich nemusíte vyberať z očí. Neznamená to, že sa predĺži ich 14-denný režim nosenia, práve naopak sa týmto nosením skracuje celkový čas použiteľnosti šošovky - čiže namiesto 14 dní to je práve tých 7 dní.

Zuzana

Dobrý deň, od očného lekára som mala tieto šošovky ale so zakryvením 8.6 a cylindrické, máte ich prosím Vás v ponuke? Dlho som hľadala ten správny typ, nakoľko mám citlivé oči a tieto mi sedeli, nechcem však platiť dvojnásobnú cenu o očného, bola by som rada keby sa to dalo objednať u Vás. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,

áno, takéto šošovky v ponuke máme tiež - Acuvue Oasys for Astigmatism. Pekný deň prajeme.
Lucia

Dobrý deň, prosím Vás, bývajú v ponuke šošovky Acuve Oasys aj so zakrivením 8.7? Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, nie, šošovky Acuve Oasys sú len so zakrivením 8,4 a 8,8. Zakrivenie 8,7 majú šošovky Acuvue Advance PLUS.

Lenka

Dobry den,ja by som chcela vymenit 2-týždňové šošovky Acuvue Oasys za jednodňové,vedeli by ste mi prosím odporučiť ktoré si objednať? Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, pri zmene šošoviek odporúčame šošovky vopred vyskúšať, aby ste predišli prípadnej zmarenej investícii. Odporúčame TopVue Daily, tieto môžete vyskúšať u nás bez finančnej straty.

Kristína

Dobrý deň, keď som začala nosiť tieto kontaktné šošovky, očná lekárka mi k nim dala automaticky roztok Pure Moist. Moja otázka znie, či je toto jediný vhodný roztok pre tieto šošovky alebo môžem použiť hociaký z vašej ponuky. Za odpoveď ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, môžete vyskúšať hociaký z našej ponuky. Veľmi dobrý je napr. Gelone, Laim Care.

betruger

Dobry den, chcel by som sa spytat, nosim tieto sosovky uz niekolko rokov a az teraz zistujem ze su vlastne iba dvojtyzdnove. Moja doktorka mi pritom vzdy vravi ze su na dva mesiace. Ja ich nosim aj tri, nedavam si ich do oci totiz kazdy den. Komu mam teda teraz prosim vas verit?

Poradňa

Dobrý deň,

to je nám ľúto, no my sa musíme držať výrobcu J and J, ktorý udáva, že tieto šošovky sú dvojtýždňové. Doba sa počíta od otvorenia blistru šošoviek.

Lenka

Dobry den,ja by som chcela vymenit 2-týždňové šošovky Acuvue Oasys za jednodňové,vedeli by ste mi prosím odporučiť ktoré si objednať? Ďakujem.

Martina

Dobrý deň, chcela by som vymeniť jednodňové šošovky Johnson za tieto 2-týždňové. Dá sa objednať iba skúšobný pár? ďakujem pekne.

Poradňa

Dobrý deň, na vyskúšanie po jednom ks máme len šošovky TopVue Monthly /mesačné/, alebo TopVue Bi-weekly /dvojtýždňové/

Martina

DObrý deň, doteraz v priebehu niekoľkých rokov som používala šošovky s dvojmesačnou dobou výmeny jedného páru. Viete mi prosím odporučiť, poradiť šošovky s podobnou dobou výmeny? Ďakujem

Poradňa
Dobrý deň, nevieme aké šošovky majú dvojmesačnú výmenu. Acuvue Oasys majú štrnásťdennú. Trojmesačnú výmenu ma Optima FW, no bez vyskúšania skúšobných šošoviek zmenu neodporúčame. Mohli by ste prísť o zmarenú investíciu.
Barbora

Chcela by som sa spýtať, či vyrábate aj šošovky s cylindrom.

Poradňa

Áno, hľadajte prosím medzi torickými šošovkami, alebo ak chcete Acuvue Oasys tak Acuvue Oasys for Astigmatism.

tania

Dobrý deň doteraz som nosila Biomedics 55 , chcem vyskúšať niečo nové. Šošovky mám denne asi 5 hodín. Rozmýšľala som o Acuvue Oasys. Viete mi niečo doporučiť ? Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, pri zmene šošoviek odporúčame šošovky najskorej vyskúšať, či Vám budú tiež dobre vyhovovať. Aj keď šošovky Acuvue Oasys sú veľmi kvalitné, nemusia na 100% každému vyhovovať.

Anonymous

odporúčam

Anonymous

zdá sa mi,že sú nekvalitnejšie.....zo 6 sa mi 2 roztrhli.....nikdy pred tým sa mi to nestalo,a nosím šošovky 20 rokov...

Poradňa

To nám je ľúto, no výrobca je stále rovnaký. Máte právo na reklamáciu podľa obchodných podmienok.

Anonymous

Doteraz som s nimi spokojný a odporúčam aj ostatným.

Anonymous

V minulosti som pouzival uvedene k.sosovky, ale kedze som podstupil operaciu laserom a sosovky uz nepotrebujem, stale ich objednavam rodine. Vsetci su spokojni co sa tyka rychlosti dodania a aj ceny, nakolko ich ocni lekari im ich ponukaju v podstatne vyssich cenach. Dakujem.

Ondrej

Dobry den, doteraz som pouzival zakrivenie 8,6 ale mam suche oko a rad by som vyskusal tieto sosovky..ako si vybrat?s tymto zakrivenim nemate..

Poradňa

Dobrý deň, zmena v jednej, dvoch desatinkách v zakrivení nie je najdôležitejšia. Dôležitá je celková konštrukcia šošoviek aby Vám vyhovovala. Odporúčame, vyskúšať skúšobný pár a presvedčiť sa, či Vám budú šošovky vyhovovať a až potom prejsť ku zmene.

Anonymous

Pohodlné kontaktné šošovky na nosenie, ktoré človek vôbec necíti, že ich má ani po dlhom čase.

Anonymous

Pohodlné kontaktné šošovky na nosenie, ktoré človek vôbec necíti, že ich má ani po dlhom čase.

Anonymous

Prijemne sosovky na nosenie, najpohodlnejsie ake poznam. Neviem do akej miery je naozaj potrebne dodrziavat 14 dnovu lehotu nosenia, ale mne urcite vydrzia aj dlhsie.

Anonymous

Prijemne sosovky na nosenie, najpohodlnejsie ake poznam. Neviem do akej miery je naozaj potrebne dodrziavat 14 dnovu lehotu nosenia, ale mne urcite vydrzia aj dlhsie.

Anonymous

Prijemne sosovky na nosenie, najpohodlnejsie ake poznam. Neviem do akej miery je naozaj potrebne dodrziavat 14 dnovu lehotu nosenia, ale mne urcite vydrzia aj dlhsie.

steve

šošovky nosím už 5 rokov, chcel som skúsiť ako mi sadnu, do dialky su dobre, v oku neprekážajú, ale v týchto šošovkách mám problém s čítaním na blízko, pritom na čítanie mám dobrý zrak....

Poradňa

Je pravda, že nie sú žiadne šošovky, čo by vyhovovali každému, aj keď tieto šošovky sú skutočne veľmi dobré a nosí ich veľa zákazníkov.

Anonymous

zo skúsenosti viem , že sú to kvalitné šošovky aj pre náročnejsích som s nimi veľmi spokojná nosím ich denne pri športe a aj pri práci niekoľko krát som s nimi aj spala a nemala som vôbec problém šošovky sú veľmi prijmne a oku vôbec neprekážajú fungujú tak ako majú a prekvapivo dlho si drťia tvar a vlhkosť je sice cenovo drahší ale oplatí sa

Anonymous

dobre vybrusene hrany sosoviek zarucuju maximalne pohodlie

Anonymous

Výbroný produktm odporúčam

Anonymous

-ja osobne by som chcel skúsiť skorej jednoďnové kontaktné šošovky -myslím si, že produkt je skorej určený pre ludí, ktorí nosia kontaktné šošovky každý deň aby doba ich využitia bola naplnená -myslím, že cena je nižšia ako kvalita a určite sa oplatia

petra

Potrebovala by som poradiť ohľadom zakrivenia šošoviek.. Toto leto som už jeden pár šošoviek mala,ale so zakrivením 8,6.. Tieto šošovky sú ale len so zakrivením 8,4 a 8,8, vedeli by ste mi preto poradiť,ktoré zakrivenie by pre mňa bolo vhodnejšie? ďakujem

Poradňa

Nejedná sa len o zakrivenie. Dôležitá je aj celková konštrukcia šošoviek. Preto pri zmene je dobré vyskúšať skúšobný pár, poradiť sa s lekárom, presvedčiť sa, či aj nový druh šošoviek Vám bude vyhovovať, aby ste neprišla o zmarenú investíciu.

Anonymous

Tieto šošovky mi predpisal kontaktológ a sama nemam odvahu si objednat ine. Ale asi by som mala, lebo ma po dennom nosení večer oči palia a štípu a cítim, že som viac unavená.

Anonymous

Odskusany a kvalitny.

Anonymous

kvalitne sosovky s UV filtrom, pouzivam pravidelne

Anonymous

dobrá cena rýchle doručenie

Anonymous

velmi dobre cocky

Lenka

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či máte zo šošoviek Acuvue Oasys aj trojtýždňový variant, poprípade, či taký variant vôbec existuje... ďakujem

Anonymous

zatiaľ len skúšam nový typ, lebo starý prestali vyrábať, ale zatiaľ ok :-)

Anonymous

nosím ich už asi tretí rok, nemal som žiaden problem, a to ich nosím denne 12-14 hodín!!! par krát som ich mal v jednom kuse 24h ked sa mi podarilo s nimi zaspat- bez toho, aby som mal červené oči, alebo nejaké palenie a pod. a mohli by už aj zlacniet trocha :-). ked to spočítam za rok, tak to nie je málo

Anonymous

Používam ich už dlhšie a zatiaľ som nezaznamenala nejaké komplikácie.

Monika

Dobrý deň, chcem sa spýtať ked som doteraz nosila šošovky Acuvue Advance a chcela by som prejsť na Oasys mám si objednať zakrivenie 8,4 ked pri advance som mala 8,3?.. nosila som uz aj tieto oasys len uz si nepamatam ktore zakrivenie som mala. Dakujem

Poradňa

Dobrý deň, áno, objednajte si Oasys ak Vám vyhovovali v Z 8,4.

Anonymous

nakoľko ma otravujú okuliare, tento produkt mi vyhovuje

Anonymous

Výborné kontaktné šošovky. ODporučila nám ich očná lekárka.

Anonymous

Produkt je kvaliný

Anonymous

v minulosti som skusala rozne sosovky od Acuvue napr Acuvue Advance alebo tiez Surevue pri ktorych som nasla urcite nedostatky. Po odskusanie Acuvue Oasys som bola velmi spokojna a odvtedy pouzivam uz len tieto sosovky. Citim sa s nimi velmi pohodlne po cely den. Urcite by som odporucila tento produkt aj ostatnym.

Anonymous

maximálna spokojnosť, žiadne iné šošovky mi nesadli, len tieto

Anonymous

Šošovky Acuvue Oasys sú zatiaľ najkvalitnejšie kontaktné šošovky, ktoré som vyskúšala.

Anonymous

šošouky acuvue oasys používam vyše osem rokou a zatial nemam žiadny problem,su super vobec nevísušujen oko,odporučam.nosím ich v kuse či uz pri mori alebo či sme boli na dovolenke na horách žiadny prolém.

Anonymous

sosovky odporucam na zaklade osobnej skusenosti

Anonymous

Platí to isté, čo som napísala pri výhodách. Som spokojná pravidelná dlhoročná zákazníčka a nechystám sa to meniť. Obchod sosovky-kontaktne.sk je naj 

kouk13

DObry den,chcel by som a opytat bol som na vysetrenie u lekara na sosovky dal mi skusobny par acuve oasys ,som spokojny ,ale chcel by som si sosovky objednavat z netu pretoze ak si ich objednam tam ma vyjdu tie iste o 20-30 eur drachsie ,ale doktorka mi napisala aj cilinder ,to sa u vas vybrat neda,cital som ze je to pri nejakych chybach zraku alebo nieco podobne cize mam si radsej objednat u naj alebo mozem z netu??Dakujem

Poradňa

Dobrý deň, aj u nás sa dajú objednať šošovky ako píšete. No musíte hľadať tórické šošovky, alebo priamo Acuvue Oasys for Astigmatism. Je však potrebné vedieť údaje. To znamená dioptrie, cylinder a os.

dominika

dobry den, velmi si pochvalujem sosovky najme od vyrobcu j&j a tieto oasysky patria medzi moje najoblubenejsie. su pohodle ako papucky ale mam vzdy taky problem, ze sa mi zahmlievaju ako keby sa mi tam zachytavala spina alebo neviem kde moze byt problem a to aj pri pardnovom pouzivani, samozrejme deje sa to s kazdou znackou takze srejem je chyba v mojom pouzivani, prosim poradte mi ako spravne pouzivat kontaktne sosovky aby vydrzali co najdlhsie priehladnejsie a uzivania schopne. dakujem velmi pekne

Poradňa

Dobrý deň, možno by bolo dobré občas šošovku mechanicky prečistiť, pretrieť v roztoku na dlani, poprípade použiť peroxidový roztok, ale pozor na spôsob použitia. Musí prebehnúť neutralizácia roztoku !! To znamená nechať šošovky v roztoku celú noc. Nemôžete opláchnuť šošovku a vložiť do oka!!!

Andrej

Tieto kontaktné šošovky mi maximálne nevyhovujú.Dávnejšie som si ich objednal a mal som ako keby občas problém zaostriť do blízka (mám dioptrie do diaľky)a aj ma bolela z nich hlava. Potom som nosil rôzne iné značky a všetko bolo viac menej ok. Potom som sa rozhodol dať ešte jednu šancu týmto šošovkám, že možno som používal zlý roztok alebo som mal chybné balenie. Zistil som že stále pretrvávajú tie isté nepríjemné pocity pri ich nosení.Používam roztok OptiFree Replenish co je jeden z najlepších. Myslím že materiál nevyhovuje mojmu oku, pretože sestra ich nosí roky a nemá takéto problémy, čiže je to individuálne.

info@sosovky-kontaktne.sk

Máte úplnú pravdu, tieto šošovky patria k tým často používaným, nosí ich veľa ľudí a sú s nimi spokojní. Napriek tomu sa môže stať, že niekomu nevyhovujú. Sme radi, že medzi nich patrí aj Vaša sestra a veríme, že aj vy ste našli taký druh šošoviek, ktorý vyhovuje Vám.

marian zak

Mate dobré ceny

Poradňa

Ďakujeme

Miki

Zdravím. Zaujímalo by ma, prečo sú v ponuke tieto šošovky len so zakrivením 8,4 a 8,8? Predtým som si objednával rovnaký typ šošoviek, ktoré mali zakrivenie 8,7 tak, ako mi určil očný lekár a všetko bolo v poriadku. Minule som vyskúšal tento rovnaký typ so zakrivením 8,8 (vzhľadom na to, že iné v ponuke nie sú a toto zakrivenie bolo najbližšie odmeranému) a cítil som zhoršenie pohodlia pri nosení. Je možné, že to spôsobila tá jedna desatina? Odporučili by ste mi v takom prípade vybrať si radšej iný typ šošoviek, ktorý bude mať zakrivene 8,7? Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, kontaktné šošovky Acuvue Oasys sa robia a robili len so Z 8,4 a 8,8. Možno ste mal pred tým šošovky Acucue Advance. Tie sú zo zakrivením 8,7, no najlepšie by bolo si vyskúšať vopred skúšobný pár, aby ste predišli prípadnému sklamaniu a zmarenej investícii.

Lenka

dobry den,mam taky problem ako opisovala pani Zuzana z 21.01.2012. kedysi to nebyvalo,ale za posledny rok je to cca treti alebo stvrty raz,co som novootvorenu sosovku musela vyhodit..ja som sice rozstrapkanie nikdy nevidela,ale v oku vadila,sice neskrabala,ale rozbolela hlava ma od takeho neprijemneho pocitu.vymenila som ju do druheho oka a pocit sa opakoval v nom,cize to urcite bolo sosovkou.po otvoreni noveho balenia to nebolo..ale sem-tam sa to vyskytne..nerozumiem..vyrobca si to moze dovolit??

Poradňa

Dobrý deň, šošovky Acuvue Oasys patria určite na trhu medzi tie najlepšie. Reklamácie skutočne na ne nemáme. No nie každému musia vyhovovať. Skúste sa poradiť s lekárom, či by ste nemala zmeniť značku, alebo v čom by mohla byť príčina bolenia hlavy.

Karolína Kollárová

Dobrý deň, nosím tieto kontaktné šošovky, ktoré som si kupovala od lekára pri prvom vyšetrení boli mesačné nie 14 dňové a nikde ich nemôžem na internete nájsť. Neviem či nie sú momentálne mesačné v ponuke. Ďakujem za odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, stretávame sa s tým, že lekári šošovky Acuvue Oasys uvádzajú ako mesačné, no my uvádzame to, čo píše výrobca Johnson and Johnson, že šošovky sú štrnásťdenné.

Dominika

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky Acuvue Oasys, avšak neviem nájsť v ponuke dioptriu -6,75. Chcela som sa informovať, či ich doplníte, prípadne kedy, do Vašej ponuky.Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, kontaktné šošovky Acuvue Oasys sa od D -6,0 robia len po D - 0,5 , nemyslíme si, že to výrobca zmení.

Zuzana

Dobrý deň. Nosím šošovky acuvue oasys už cca 4 roky (objednávam ich u Vás) a doposiaľ nebol žiaden problém. Pri poslednom páre sa mi ale na okrajoch oboch šošoviek urobilo poškodenie, akoby boli na okrajoch ohryzkané alebo vyhryzkané maličké kúsočky. V oku mi to vadilo, tak som ich vyhodila a objednala si nové balenie z ktorých mám teraz prvý pár a začína sa ten istý problém. Nikdy predtým sa to nestalo. Nezmenila som kozmetiku ani lak na vlasy. Neviem v čom môže byť problém. Ďakujem za odpoveď.

Poradňa

Dobrý deň, je nám to ľúto, no ak ste si istá, že poškodenie nie je chyba z Vašej strany, môžete kontaktné šošovky podľa reklamačných podmienok reklamovať. Ťažko na diaľku je možné určiť chybu.

Miroslav Kolenčík

Dobrý deň. Rád by som sa spýtal na kontaktné šošovky. Očná lekárka mi odmerala oči, ale neviem, či mám hodnoty v záporných číslach, alebo v kladných. Objednávať by som si chcel z tejto stránky...a takisto mi napísala číslo 8,7-asi to je zakrivenie...priznám sa, zabudol som. Vedeli by ste mi poradiť, že aké parametre mám označiť, aby som si správne vybral a objednal? Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, záleží či potrebujete kontaktné šošovky na čítanie /ďalekozrakos­ť/,vtedy máte +, alebo do diaľky /krátkozrakosť/ v tomto prípade sa objednávajú kontaktné šošovky -. Áno, hodnota 8,7 je zakrivenie. Väčšinou ak zákazník chce nosiť kontaktné šošovky, lekár mu určí priamo značku šošoviek a dá mu ju vyskúšať, či ich bude dobre znášať, či mu budú dobre vyhovovať, naučí zákazníka aplikáciu šošoviek. Pri výbere šošoviek nezáleží len na zakrivení, ale na celkovej konštrukcii šošoviek.

alena stebnická

dobrý deň. chcela by som sa opýtať či sa u vás dá objednať aj taký pár šošoviek v ktorom majú šošovky rôzne dioptrie.napr ľavá 1,5 a pravá 1.

Poradňa

Dobrý deň, je nám ľúto, no tieto kontaktné šošovky sa dajú objednať len po 6 ks. To znamená, musíte si objednať na každé oko jedno balenie.

Slávka Grichová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, potrebujem šošovk -1,25, cylinder 0,5 a os mam na pravom oku 95 a na lavom 70. Vedeli by ste mi poradiť aké šošovky zo značky oasic by mi boli dobr resp.či sa dajú také objednať ado koľkých dní prídu. Vopre ďakujem. Grichová Slávka

Poradňa

Dobrý deň, kontaktné šošovky Acucue Oasys majú najnižší cylinder -0,75 a os je po 10 stupňov.Pri zmene šošoviek odporúčame vyskúšať skúšobný pár, aby ste neprišli o zmarenú investíciu. Ak kontaktné šošovky nemáme na sklade, čakacia doba pri astigmatických šošovkách Acuvue Oasys je 1-2 týždne. Len ojedinele sa môže predĺžiť, ak ani dodávateľ J & J ich nemá na sklade a musí ich objednať v Amerike.

Barbora

čo ak mám zakrivenie 8,7?

Poradňa

Jedna desatina by nemal byť problém, no pri zmene odporúčame vyskúšať skúšobný pár.

Jaro

Ak si objednám šošovky D-1,5, Z 8,4, prídu mi do piatku ?

Poradňa

Ak si objednáte šošovky do 14,00 budú Vám odoslané ešte v ten objednania. Na ďalší deň budú u Vás.

Tinka

Dobrý deň, chcem si objednať šošovky ale neviem aký je rozdiel medzi zakrivením 8,4 a 8,8 v čom je ktoré zakrivenie iné poprípade ktoré je lepšie ktoré sa odporúča???? Na čo vlastne zakrivenie na šošovke slúži??? ďakujem za skorú odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, je potrebné, aby Vám parametre šošoviek určil odborník a podľa toho ste si šošovky objednala. BC 8,4 a 8,8, jedná sa o zakrivenie zadnej steny šošovky.

Zuzi K.

Dobry den, dostala som u lekara skusobny set sosoviek acuvue oasys, len neviem s akym zakrivenim. vy ponukate zakrivenie 8,4 a 8,8. aky je medzi tym rozdiel? ktore by som si mala objednat? dakujem

Poradňa

Dobrý deň, kontaktné šošovky sú označené expiráciou. To znamená, že kontaktné šošovky by sa mali do označenej doby upotrebiť.