1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 šošoviek)

24.79 €
97% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? utorok 21.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
24.79 €

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism ponúkame tiež {{getItemLinkPa­rams:20782,v balení po 90 kusoch.}}

Spoločnosť Johnson and Johnson uviedla na trh jednodňové astigmatické šošovky radu 1 Day Acuvue Moist s pokrokovým dizajnom, osvedčenou technológiou LACREON™ a ponukou najširšej škály parametrov medzi dostupnými jednodňovými torickými šošovkami. Výrobca uvádza u 95% pacientov úspešnosť aplikácie na prvý pokus.

Technológia LACREON™

Technológia LACREON 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism sú vybavené technológiou LACREON™, ktorá uzatvára zvlhčujúce zložky, zložením podobným prirodzeným slzám, v materiálu šošoviek. Vďaka tejto technológii pomáhajú udržiavať oči vlhké, svieže a v pohodlí po celý deň.

Technológia ASD

Technológia ASD Jedinečný systém štyroch stabilizačných zón využíva prirodzený tlak oboch očných viečok a udržuje kontaktnú šošovku na svojom mieste pri každom žmurknutí. To prispieva k udržaniu jasného a stáleho videnie v priebehu celého dňa. Táto technológia umožňuje rýchle usadenie šošovky a ľahko predvídateľnú orientáciu šošovky na oku.

<TAGS_NOLINK
>Kontaktné šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism Vám okrem vysokého pohodlia poskytnú tiež
ochranu očí pred žiarením UVA a UVB - najvyššiu UV ochranu medzi dostupnými
jednodňovými torickými šošovkami - výrobca uvádza 85% ochranu proti UVA žiareniu a až 99% ochranu
proti UVB žiareniu. Indikátor rub-líc vám pri pohľade na šošovku z profilu
napovie, či je šošovka v správnej polohe pre nasadenie na oko.</TAGS_NOLINK >

Vlastnosti - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 šošoviek)

Výrobcovia: Johnson and Johnson
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.50
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Názov produktu: 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 23,7 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -9.00 do +4.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

Gelone 1-day for Astigmatism (30 šošoviek)

  • Stabilita šošovky v správnej polohe
  • Celodenná hydratácia
  • Jemné okraje nedráždia očné viečka
  • UV filter
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 24.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (44)

Máte nejaké otázky?
Jolana Václavíková

Dobrý deň. Chcela vás poprosiť o parametre pre jednodňové šošovky Acuvue pri predpise PO: -2,25 / -0,75 / 15° a LO: -2,00 / -0,25 / 145°. Ďakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jolana, ďakujeme Vám za otázku. Hoci máte na oboch očiach nameraný cylinder, jeho hodnota je na ľavom oku príliš nízka a budeme ju prevádzať na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný typ šošoviek. Pre pravé oko budete potrebovať astigmatické šošovky, napr. tieto, s hodnotou dioptrie -2.25, cylindra -0.75 a osi 20°. Pre ľavé oko budete potrebovať sférické šošovky, napr. 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2.00. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten vám na základe parametrov očí, vašich potrieb a preferencií vyberie vhodné šošovky. Podľa skúšky potom môže doladiť korekciu alebo navrhnúť iné šošovky. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama bez odbornej pomoci, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Milos

Dobry den, mam na vas otazku ohladom upravovania hodnot predpisu pre sosovky. Chcel by som vediet, ake hodnoty sosoviek si mam objednat, kedze nie vsetky hodnoty sa daju zvolit. Moje prave oko je: DIO -1,75; CYL -2,25; OSA 103. V ponuke OSA 103 neexistuje. Moje lave oko je: DIO -2,50; CYL -1,50; OSA 85. V ponuke CYL -1,50 a OSA 85 neexistuju. Chcel by som vas tymto poprosit, ake upravene hodnoty sosoviek, by som si mal objednat. Dakujem. Milos

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miloš, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto je nutné okuliarové dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek upraviť. Na korekciu pravého oka by ste teoreticky mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -1.75, cylindra -1.75 a osi 100°. Na korekciu ľavého oka by ste potom mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2.50, cylindra -1.25 a osi 90°. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované a tým pádom aj vyskúšané. Môže totiž nastať situácia, kedy vám teoretický výpočet nemusí vyhovovať a očný špecialista dioptrickej hodnoty upraví tak, aby vám bola korekcia zraku pohodlná. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky napriek tomu skúšať sám, majte prosím na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Peter

Dobrý deň,aké hodnoty mám zadať pri šošovkach keď mám hodnoty PO -4,cyl.-1,os30, ĽO-4,cyl.-0.75,os150 Ale cylinder -1 nieje v ponuke ,iba-0.75 a -1.25 Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto je potrebné hodnoty z predpisu na okuliare pred nákupom šošoviek upraviť. Podľa predpisu budete ku korekcii pravého oka potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osi 30°. Ku korekcii ľavého oka ďalej budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osi 150°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou by sa nákup na internete mohol stať. Pokiaľ sa šošovky rozhodnete vyskúšať sám, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Veronika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké parametre šošoviek by som mala zadať, ak mám dioptrie v okuliarokch: PO -2, cyl. - 0.25, os -157°, LO-1.75, cyl.-0.25, os 14°. Cylindre s takouto nízkou hodnotou neboli v ponuke. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Hoci sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, namerané hodnoty cylindra sú zatiaľ príliš nízke. Na korekciu zraku Vám tak postačia klasické sférické šošovky. Sférickú verziu týchto šošoviek nájdete TU. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2,00. Pre ľavé oko bude hodnota dioptrie -1,75. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe dioptrických parametrov, individuálnych potrieb a preferencií vyberie vhodné šošovky. Pokiaľ si vyberiete šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodné šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Pokiaľ si predsa len chcete šošovky zaobstarať sama, mohli by sme Vám ponúknuť šošovky TopVue Daily. Vybrané balenie šošoviek TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete nám ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Soňa

Dobrý deň mám predpísané okuliare PO:-4,5, cyl. =0,75,os 20°,ĽO:-3,75,cyl.=0,75,os175°,aké kontaktné šošovky si mám objednať? Mám záujem o jednodňové acuvue. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Soňa, ďakujeme Vám za doplnenie údajov. Podľa zápisu budete ku korekcii pravého oka potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -0,75 a osou 20°. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -0,75 a osou 180°. Šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, o ktoré máte záujem sú medzi uživateľmi veľmi obľúbené, a aj veľmi dobre znášané. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na nevhodný výber šošoviek, žiaľ, nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Soňa

Dobrý deň mám predpísané okuliare PO:-4,5, cyl. 0,75,os 20°,ĽO:-3,75,cyl.0,75,os175°,ake kontaktné šošovky si mám objednať? Mám záujem o jednodňové acuvue. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Soňa, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek je nutné hodnoty z okuliarového predpisu prepočítať na hodnoty pre kontaktné šošovky. Pri cylindrickej hodnote ste neuviedli znamienko. Zašlite nám, prosím, kompletný zápis vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =), radi Vám s prepočtom poradíme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Slavka

Dobrý deň , mám dioptrie pravé oko -4,25 ľavé oko -4 , cylinder 0,25 , os 85 ° prosím aké dioptrie budem potrebovať.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Slavka, ďakujeme Vám za otázku. Na ľavom oku sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, pomerne častá refrakčná porucha. Hodnota cylindra je však zatiaľ príliš nízka. Na korekciu zraku pravého aj ľavého oka Vám z toho dôvodu bude postačovať klasická sférická šošovka. Pre pravé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -4,00. Pre ľavé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -3,75. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť 1 Day Acuvue Moist, sférický variant týchto šošoviek. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama bez odbornej pomoci, majte na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nemožno uplatniť prípadnú reklamáciu. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli eventuálne ponúknuť napr. jednodenné kontaktné šošovky TopVue Blue Blocker. Vybrané balenia značky TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Martin K.

Dobrý deň. KŠ o.dx.: -2,00 Dcyl /180° o.sin: -1,00 Dcyl/170° Astigmatizmus. Mám ísť na hodnotu cylinder od 1,75 a na druhé oko 0,75 ? Ako pri predošlých. Doteraz som používal Dailies AquaComfort Plus Toric a trocha ma rezalo v očiach pri žmurkaní.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martin, ďakujeme Vám za otázku. Váš zápis nie je kompletný. Kompletný zápis s astigmatickými hodnotami musí obsahovať hodnotu dioptrie, hodnotu cylindra a nakoniec hodnotu ôs. Úprava cylindrickej hodnoty sa môže prejaviť aj pri sférickej dioptrickej hodnote. Ak Vaše sférické dioptrie majú stále nulovú hodnotu, potom budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -1,75 a osi 180°. A pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -0,75 a osi 170°. Ak sa Vaše dioptrické hodnoty zmenili, napíšte nám, prosím, kompletný zápis. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Mária Neupaverová

Dobrý deň, mám dioptrií -4,5 a cyl -2,5 osb180. Aku dioptriu šošovky si mám objednať nakoľko cyl. 2,5 nie je?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a tak je často nutné dioptrické hodnoty prepočítať. Pre korekciu zraku budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -2,25 a osou 180°. Podľa charakteru otázky môžeme predpokladať, že ste začiatočníčka. Dovoľte nám Vás upozorniť, že by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Mária Neupaverová

Dobrý deň, mám dioptrií 4,5 a cyl 2,5 osb180. Aku dioptriu šošovky si mám objednať nakoľko cyl. 2,5 nie je?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a tak je často nutné dioptrické hodnoty prepočítať. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný zápis. To znamená, že potrebujeme poznať znamienka pri sférickej a cylindrickej dioptrii. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Maria Marekova

Dobrý deň, mám Dailies Toric, diop. -3,00, cyl. -0,75 a os 80, Dia 14.4 a BC 8.8, no prídu mi v oku hrubé. Chcela by som ich nahradiť týmito 1 Day Acuvue Moist, kedze kedysi som mala Acuvue Oasys 14 days, a tie mi vyhovovali perfektne. Sú tieto tóricke 1 Day tiež tenké? Ako je dolezity parameter zakryvenia a priemeru? Pri tych co mi sadli bol Dia 14.0 a BC od 8.4 po 8.7. Ďakujem za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Podľa technických špecifikácií sú 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism tenšíe o 0,01 mm než Dailies AquaComfort Plus Toric. Acuvue Oasys for Astigmatism sú ešte o 0,01 mm tenšie než 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Čo sa týka veľkostných parametrov, tak šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism majú v porovnaní so štrnásťdennými šošovkami Acuvue Oasys for Astigmatism rovnaký priemer a len o 0,1 mm menšie zakrivenie. Šošovky sú tak z hľadiska veľkostných parametrov viac podobné šošovkám, ktoré Vám v minulosti viac vyhovovali. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete nové šošovky kúpiť sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Katarína

Dobrý deň, prosím poradiť aké šošovky by som si mala objednať (ideálne jednodňové - nepoužívam celoročne, len na dovolenku k moru) P. oko: - 2,0 D sph, - 0,75D cyl., 20 st. Ľ. oko: - 5,0 D sph, - 0,70 D cyl., 170 st. Ďakujem pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup šošoviek zostanú hodnoty pre pravé oko bez zmeny, to znamená hodnota dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osi 20°. Dioptrické hodnoty pre ľavé oko bude potrebné nepatrne upraviť. Hodnota dioptrie bude -4,75, cylindra -0,75 a osi 170°. Jednodňové šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism sú veľmi dobrou voľbou. Napriek tomu by Vám mal šošovky pred nákupom na internete aplikovať očný špecialista. Pokiaľ si kúpite šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Miroslava

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aké kontaktné šošovky potrebujem, ak mám takéto parametre: Ľ.O.: sph -4,75, cyl. -0.5, ax 180. P.O.: sph -5,75. Ďakujem za odpoveď. Miroslava

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miroslava, ďakujeme Vám za otázku. Na ľavom oku sa u Vás začína prejavovať pomerne častá refrakčná vada - astigmatizmus. Hodnota cylindra je však zatiaľ príliš nízka a bude ju nutné previesť na sféru. Pre obe oči tak budete potrebovať sferické šošovky - 1 Day Acuvue Moist, len s rozdielnymi hodnotami dioptrií. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,75, pre pravé oko bude hodnota dioptrie -5,25. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Prajeme Vám krásny deň.
Miriam Furdaničová

Dobrý deň, aké kontaktné šošovky by ste mi odporučili ? Práve oko: Sph +2, Cyl-0.25, Axis 140 Ľavé oko: Sph +2, Cyl -0.50, Axis 157 Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miriam, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, sú Vaše cylindrické hodnoty príliš nízke a bude nutné ich previesť na sféru. Po prepočte budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +2,00 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,75. Sférická varianta týchto šošoviek je 1 Day Acuvue Moist. Alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Daily. Značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, mohli by ste službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pekný deň.
Diana

Dobrý deň, chcem sa opýtať podľa predpisu na okuliare mám sférické dioptrie -3,5 na obidvoch očiach a cylinder dioptriu -0,5 na obidve oči, a os na pravom 111 a na ľavom 86. Očná doktorka mi povedala že si mám objednať šošovky -3,5 na obidve oči so zakrivením 8,6. Následne som išla do optiky kde mi objednali šošovky -3,75 (vraj kvôli tomu cylindru). Po istom čase (asi 2 mesiace) nosenia šošoviek mi začali praskať žilky v očiach. Oči ma však výrazne neštípu ani nedráždia, len mi výrazne praskajú v očiach žilky. Môžem sa opýtať kde mohol nastať problém? nemala by som nosiť šošovky ktoré sú astigmatické keďže mám na očiach rôznu os? nikde som však nenašla šošovky s dioptriou cylindru menšiu ako -0,75. Ďakujem za rady

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Diana, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, pretože inak by bolo kombinácií neuveritelne veľa. Je teda možné šošovky zakúpiť len s mínusovými cylindrickými hodnotami, a to od hodnoty -0,75. Vo väčšine prípadov je teda nutné dioptrické hodnoty prepočítať tak, aby korekcia zraku bola dobrá. Vo Vašom prípade je cylindrická hodnota príliš nízka a je nutné ju previesť na sféru. Sférické dioptrie je nutné od hodnôt -3,50 a +3,25 upravovať podľa sférickej vrcholovej lámavosti (je nutné začať počítať s ohniskovou vzdialenosťou). Keď teda prepočíteme Vašu cylindrickú hodnotu na sféru, dostaneme sa na hodnotu dioptrie -3,75 a po úprave sférickej vrcholovej lámavosti sa dostaneme na hodnotu dioptrie -3,50. Takže Vaša očná lekárka Vám poskytla správny výpočet. Popraskané žilky v očiach môžu mať viac dôvodov, ale pri užívateľoch kontaktných šošoviek je to spojené hlavne so syndrómom suchého oka alebo so zápalom. V každom prípade Vám odporúčame, aby ste nepodceňovali situáciu. Kontaktujte Vášho očného lekára a tento stav s ním preberte. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ivka

Dobrý deň, zaujímam sa o šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Teraz používam Air Optix mesačné. Na krabičke mám BC 8.7, DIA 14.5. BC znamená zakrivenie? Lebo pri Acuvue tam máte 8.5. Alebo napriek tomu si ich môžem objednať? Prave oko: PWR - 1.25, CYL - 1.25, AXIS 160 Ľave oko: - 2.50, CYL - 2.25, AXIS 180 Ďakujem. Prajem pekný deň.

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Ivka, ďakujeme Vám za otázku. Zakrivenie je dôležitý parameter. Sú povolené rozmedzné odchýlky ±0,20 mm od nameranej hodnoty očným špecialistom. Každý však na zmeny reaguje inak, a preto nie sme schopný povedať, či Vám šošovky budú vyhovovať. Šošovky, ktoré momentálne nosíte, sú zo silikón-hydrogélového materiálu a šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism sú z hydrogélového materiálu, čo by bola pre oči ďalšia zmena. Lepšou alternatívou by boli šošovky MyDay daily disposable toric, ktoré sú taktiež zo silikón-hydrogélového materiálu a veľkostné parametre sú skoro rovnaké. Každú re-aplikáciu šošoviek by ste však mali absolvovať pod dohľadom očného špecialistu. Ak sa rozhodnete hľadat novú značku šošoviek sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pekný deň.
Katka

dobry den, chcela by som sa opýtať mám záujem o jednodňové šošovky mám astigmatizmus a mám aj predpis no neviem presne ktorá hodnota čo znamená. Nevedeli by ste mi poradiť ako si správne objednať? VOD:c.c -2,75=1,75/175 5/7,5 VOS: c.c. -2,5=1,5/10 5/7,5 AR: -2,75=2,25/175 -3,0=2,25/10 ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Katka, ďakujeme Vám za otázku. Na nákup kontaktných šošoviek bude nutné namerané hodnoty máličko upraviť. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindra -1,25 a osou 180°. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osou 10°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, zvážte prosím odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Je to investícia, ktorá sa Vám určite oplatí. Nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Potom, čo budete mať šošovky vyskúšané, môžete ďalšie nákupy prevádzať na internete bez obáv zo straty investície. Pekný deň.

Maxi

Dobrý deň, mám záujem o jednodňové šošovky na šport a šoférovanie. Mám astigmatizmus a hodnoty mojich očí: PO: +0,25 , cyl -1, 100° a LO +0,25, cyl -0,75, 75° Aké parametre mám vybrať aby boli čo najvhodnejšie? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň Maxi, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty sa pri nákupe kontaktných šošoviek musia upraviť. Na pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindra -0,75 a osou 100°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindrom -0,75 a osou 80°. Ak nemáte šošovky odborne aplikované, zvážte to. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Henrich Štuhl

Dobrý deň, potreboval by som poradiť pri výbere šošoviek nakoľko mám na jednom oku dioptriu -0.5 cyl -1.25 os 130 a na druhom dioptriu -0.75 cyl -0,5 a os 35. Viete mi poradiť aké hodnoty mám zadať pre cylinder a os na druhom oku ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Máte astigmatizmus, ale na druhom oku je hodnota cylindra príliš nízka a je nutné ju previesť na sféru. Po úprave dioptrických hodnôt budete na korekciu zraku potrebovať na každé oko, iný druh šošoviek. Pre prvé oko sa dioptrické hodnoty nezmenia a zostanú na hodnote, dioptria -0,50, cylinder -1,25 a os 130° a ku korekcii Vám poslúžia tórické (astigmatické) šošovky. Pre druhé oko budete potrebovať klasickú sférickú kontaktnú šošovku 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, zvážte prosím odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Pokiaľ si budete kupovať na internete vyskúšané kontaktné šošovky, nebudete musieť mať obavy zo straty investície. Pekný deň.
Veronika

Dobrý deň, nosím tieto šošovky už dlho na príležitostné akcie a veľmi mi vyhovujú ale mala by som záujem si zakúpiť mesačné šošovky, vedeli by ste mi odporučiť aké? P: D -4,00, Cyl -0,75, os 90 Ľ: D -3,00, Cyl -0,75, os 90,..na oboch BC 8.5, DIA 14,5 Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Z našej ponuky by sme Vám mohli odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism. Pri týchto šošovkách navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Celú ponuku mesačných tórických kontaktných šošoviek si môžete pozrieť tu. Pekný deň.
Dodo

Dobry den uvazujem o 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism alebo Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism potrebobal by som poradit s vyberom PO D -3,5 Ds -0,5 Dcax 105 LP D -2,75 Ds -0,75 Dcax 80 Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dodo, ďakujeme Vám za otázku. Máte skutočne astigmatizmus, ale hodnoty na pravom oku sú príliš nízke, a preto je nutné ich prepočítať na sféru. Potom budete pre každé oko potrebovať iný typ šošoviek. Po prepočte budete potrebovať pre pravé oko sférickú šošovku 1 Day Acuvue Moist alebo Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe s hodnotou dioptrie -3,75. Pre ľavé oko budete potrebovať tórické šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism alebo Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism s hodnotami dioptrie -2,75, cylindra -0,75 a osi 100°. Pokiaľ chcete poradiť aj s výberom šošoviek, bolo by najlepšie, kontaktovať svojho očného špecialistu a vyžiadať si skúšobné šošovky. Każdé šošovky sú z iného materiálu a my Vám takto na diaľku nie sme schopní odporučiť tie, ktoré by pre Vás boli najvhodnejšie. Po vyskúšaní šošoviek u očného špecialistu, potom môžete bez obáv zo straty investície nakupovať on-line. Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám pekný deň.
Lucia

Dobry den, mozem Vas poprosit o radu, ake sosovky si kupit? Pracujem pri pocitaci a pri soferovani v aute tiez travim dost casu a potrebovala by som na lave oko - 1,75, cyl. 0,50, axe 170°, prave oko -1,75, cyl: 0,50, axe 15°. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lucia, ďakujeme za otázku. Pretože máte nízku hodnotu astigmatizmu, prevedú sa namerané hodnoty iba na sféru. Ku korekcii zraku Vám teda budú stačiť klasické sférické kontaktné šošovky. Uviedli ste však kladnú hodnotu cylindra, ktorá nie je príliš častá. Preto si prosím overte, či máte hodnotu cylindra naozaj kladnú. Ak áno, budete pri nákupe zadávať pre obe oči dioptriu -1,50. Ak by hodnota cylindra z vyšetrenia mala hodnotu -0,50 alebo tiež =0,50, ide o mínusovú hodnotu a v tom prípade by ste pre obe oči zadávali dioptriu -2,00. Z nášho sortimentu by sme Vám ponúkli jednodňové kontaktné šošovky TopVue One+. Táto značka má zavedenú službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ak pre Vás môžeme urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
Gabriela

Prepačte su to dioptrie do dialky minusove. P: -3,75Dg=1,00Dgl os180 Ľ: -3,5Dg=0,5Dgl os 0

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie informácií. Pre pravé oko by sme Vám odporučili šošovky s dioptriou -3,75 cylindrom -0,75 a os 180°. Pre pravé oko Vám budú stačiť sférické šošovky iba s dioptriou -3,50. Výber šošoviek by ste mali nechať radšej na kontaktológovi. Budete potom mať istotu, že Vám šošovky budú 100% pohodlné. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Dorota Gronska

Dobrý deň potrebovala by som poradiť pri výbere šošoviek, doteraz som používala Bausch and Lomb Soflens tórické, ale v poslednej dobe asi pár mesiacov sa mi stáva, že šošovka sa mi zahmlieva a urobí sa mi na nej filter, ako keď sa pozeráte cez špinavé okuliare. tento problém mám pri prechode z vonkajšieho prostredia dovnútra a naopak. vyskúšala som inú značku Avuvue Oasys ale bohužiaľ majú zakrivenie 8,6, ktoré mi nevyhovuje. viete mi poradiť alternatívnu náhradu? zakrivenie 8,5 a priemer 14,5. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ nie sme schopní takto na diaľku posúdiť, čo spôsobuje Vaše problémy so šošovkami. Občas sa stane, že po čase prestanú nositeľom šošovky vyhovovať. Najčastejšie za to môžu zmeny na oku a zmeny v zložení slzného filmu. Takéto zmeny najčastejšie súvisia so zmenami životného štýlu - stres, úbytok váhy, tehotenstvo a tak podobne. Šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism sa od Vašich pôvodných nelíšia len v zakrivení. Ide o úplne iný typ materiálu. Vzhľadom k tomu, že sa Vám nedarí nájsť vhodné šošovky, bude ideálne, keď navštívite kontaktológa, ktorý Vám nové šošovky vyberie a umožní Vám ich vyskúšať. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Gabriela

Dobry den, prosim Vas ake potrebujem hodnoty sosoviek ak nosim taketo okuliare na dialku: P:3,75Dg=1,00Dgl os 180 L:3,5Dg=0,5Dgl os 0 Uz som mala dvakrat sosovky a nesedeli mi dioptrie. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Mohla by ste nám prosím pre istotu napísať, či sú dioptrie plusové či mínusové. Potrebujeme tieto údaje poznať pre úpravu hodnôt. Zatiaľ vďaka a prajeme Vám pekný deň.

Michal

najhoršie šošovky aké som kedy mal,vôbec nejdú do oka,držia na prste,každá šošovka sa zlepí o seba ťažko sa oddeluje celkovo od ruky...neodporučam vôbec celé zle..jedine plus lahko idú z oka von a to asi preto že vôbec nedržia ako maju

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu recenziu. Je nám veľmi ľúto, že Vám kontaktné šošovky nevyhovujú. Nákupu kontaktných šošoviek by mala predchádzať osobná konzultácia s odborníkom a vyskúšanie skúšobného páru. Kontaktné šošovky sú vyrábané z rôznych typov materiálov s rôznymi vlastnosťami a počas skúšania je potreba nájsť materiál s tými správnymi vlastnosťami, ktoré budú vyhovovať zloženiu práve Vášho slzného filmu. Ak pre Vás budeme môcť čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Eva

Dobrý deň, potrebovala by som si objednať kontaktné šošovky. Najviac mi vyhovuje táto značka, no už si nepamätám, ako mi to pani doktorka navolila, aby mi to sedelo. Práve oko má hodnoty: Dio. -3,25, Cyl. 0,75, Os 180. Ľavé oko: Dio: -3,50, Cyl. 1,00, Os 175. Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Odporúčame Vám overiť si a utriediť si informácie u svojho očného špecialistu. Pri hodnote pre cylindre neuvádzate znamienka a nevieme teda, aké hodnoty Vám odporučiť. Ideálne by bolo, kedy Vám lekárka oznámila presné parametre pre kontaktné šošovky. Nie všetkým musia tabuľkové prepočty vyhovovať. Ak zakúpite tieto kontaktné šošovky so zlými parametrami, nie je potom možné otvorené balenia vrátiť. Ďakujeme za pochopenie. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Anonymous

Dobry den. Prosim Vas o radu. Potrebovala by som si objednat jednodenne kontaktne sosovky. ĽO -3,75 CYL -0,75 AXIS 170 BC 8,7 DIA 14,5 PO: -4,00 CYL -1,25 AXIS 180 BC 8,7 DIA 14,5. Najvacsi problem pri navoleni spravnych sodoviek mi robia posledne hodnoty zakrivenie a priemer. Nemozem najst spravne najdem napr. BC 8,6 a 8,5. Prosim Vas, je to tak vyznamny rozdiel, alebo je v poriadku, ked si vezmem nizsiu hodnotu? Dakujem za radu. Krasny den.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Výber jednodenných kontaktných šošoviek chválime – ide o najjednoduchšiu a zároveň najzdravšiu formu nosenia šošoviek. Medzi jednodennými torickými šošovkami však nie je až taký veľký výber. S malou korekciou osi ľavého oka (pravdepodobne na 160°) by Vám mali vyhovovať Biomedics 1 Day Extra Toric. Veľmi blízko sú tiež Dailies AquaComfort Plus Toric. Malý rozdiel v zakrivení a priemere by nemal spôsobovať problémy. Samozrejme, nemôžeme zaručiť, že práve tieto šošovky budú pre Vaše oči tie pravé. Nové šošovky treba vždy vyskúšať, aby ste mali istotu. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme krásny deň.
Erik

Dobrý deň, rád by som si objednal tieto šošovky pravé oko: dioptrie: -0,5, cyl.: -0,5 a os 105° ľavé oko: dioptrie: -0,75, cyl.: -0,5 a os 90° Viete mi poradiť ako si mám vhodne vybrať cylinder a os? Za odpoveď ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Takto nízké cylindrické hodnoty není třeba korigovat torickými čočkami. To je nutné až od cylindru -0,75. Použijeme tedy přepočet a můžete si objednat čočky 1 Day Acuvue Moist s dioptrií -0,75 pro pravé oko a -1,00 pro oko levé. Při výběru čoček věnujte pozornost potřebnému průměru a zakřivení. Oko by mělo být schopné tolerovat rozdíl v těchto parametrech do 0,20, ale jde o velmi individuální záležitost. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám krásný den.
Mária

Dobrý deň, rada by som si objednala tieto šošovky a moje dioptrie sú pri pravom oku -1,0, cyl 1,0 a 103°; pri ľavom -1,5, cyl. 1,0 a 69°. Môžete mi poradiť aké parametre si najlepšie vybrať pri cylindri aj osiach? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Zvolte si, prosím, pro pravé oko dioptrie -1,00 cyl 0,75 a osu 100°, pro levé oko pak dioptrii -1,50 cylindr -0,75 a osu 70°. Přejeme hezký den.

Ivana Weisová

Dobrý deň, chcela by som si objednať tieto šošovky, ale podľa predpisu lekára potrebujem zakrivenie 8,6. Je to problém, keď u týchto šošoviek je zakrivenie 8,5? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by vám nemala spôsobiť žiadny problém. Šošovky sú už v dnešnej dobe vyrábané tak, aby lepšie priľahli k oku. Prajeme príjemné nosenie.

Matúš Javorský

ospravedlnujem sa pozrel som zlý papier , tie hodnoty sú mínusové: dioptria= -1,0,cylinder= -1,0 a osa 45 stupňov ,,, ľavé oko: dioptria= -1,5,cylinder= -0,5 a osa 140 stupňov

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú dioptria -1,0; cylinder -0,75 a os 50°. Hodnoty pre ľavé oko sú dioptria -1,75. Nakoľko máte na ľavom oko nízku hodnotu cylindra, stačia vám klasické sférické šošovky. Pre pravé oko Vám odporúčame šošovky TopVue Air for Astigmatism a pre ľavé oko TopVue Air. Prajeme príjemné nosenie.
Matúš Javorský

Dobrý deň, mám astigmatizmus a predpis od lekára , pravé oko: dioptria=1,0,cylinder=1,0 a osa 45 stupňov ,,, ľavé oko: dioptria=1,5,cylinder=0,5 a osa 140 stupňov ,,, a potreboval by som poradiť aké šošovky s akými parametrami by som si mal objednať ? prosím poradte.

Milan

Dobrý deň, aké šošovky mám objednať ak mám predpis na okuliare nasledovný D-2,00 C-0,50 os 180. ďakujem.

Zákaznícky servis - Dominika
Dobrý deň, keďže máte malý cylinder sú pre vás ideálne sférické šošovky s dioptriou -2,25. Odporúčame Vám šošovky TopVue Plus.
Marcela Jančeková

Dobrý deň, prosím poraďte mi šošovky pre desaťročného syna, ktorý má astigmatizmus a nosí okuliare, ale keďže je športovec, potreboval by na výmenu aj šošovky. Doktorka mu namerala tieto hodnoty: pravé oko +3,5 Dsph -3,0cyl x 10, ľavé oko +2,0Dsph -4,0cyl x 170. Tiež nám povedala, že ich nemáme kupovať veľa, lebo sa mu oči stále ešte menia a vyvíjajú a tieto hodnoty môžu byť za krátky čas iné. Prosím máte takéto šošovky?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vo vašom prípade potrebujete šošovky astigmatické čiže torické. V našej ponuke bohužiaľ šošovky s takýmito hodnotami nemáme, iba keby boli vami udané hodnoty pre okuliare a ešte by bolo potrebné prerátať ich na šošovky.

Júlia

Dobrý deň, nosím kontaktne šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism, BC 8,6 a DIA 14,5, su však iba si zakrivením 8,50. Je v tom veľký rozdiel? Nedal by sa prípadne objednať skúšobný pár? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, paramter zakrivenie už nie je taký významný ako v minulosti, u nových výrobkov je častejší asférický design zadnej plochy šošovky, čo znamená, že šošovka ma v každom mieste iné zakrivenie a teda lepšie sa prispôsobuje oku. Preto by malá zmena nemala mať vplyv na komfort pri nosení.

Katarína

Dobrý deň, mám predpísanú os 0, ale v ponuke pre šošovky je od 10 - 180. Ktorú os teda mám zvoliť? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v prípade astigmatických šošoviek predstavuje os 180° rovnakú hodnotu ako 0°.

Lubos

Dobry den,odoberam od vas sosovky Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek) v urcitej hodnote dioptrii a chcem vediet ci mozem aj tieto jednodnove objednat v tej istej hodnote dioptrii.Dakujem,Lubo

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ide o rovnaký typ kontaktných šošoviek, a to astigmatické, teda by to v zásade nemal byť problém.

Romana Jasova

dobrý deň , sú tieto šošovky tvrdé alebo mäkké ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ide o mäkké kontaktné šošovky.

Michal

Dobrý deň. Predpis na okuliare mám P: -2,25 -0,75 os 170 a Ľ: -2,0 -1,0 os 10. Musím nosiť torické, alebo stačia aj sférické KŠ? Je pravda, že pri KŠ sa doporučuje nosiť o cca 0,5 D slabšie KŠ než predpísané okuliare? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, predpis na kontaktné šošovky sa môže líšiť od predpisu na okuliare, preto je potrebné ísť k očnému lekárovi, ktorý Vám presne odmeria aké šošovky potrebujete.

Lubos

Zdravim,chcem sa opytat ci existuje aj mensi pocet ako 30ks sosoviek pre astigmatizmus,napr.10ks.Ak ano napiste mi prosim cely nazov a ci ich mate.Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, všetky kontaktné šošovky určené na korekciu astigmatizmu si môžete pozrieť v sekcii torické kontaktné šošovky. Nachádzajú sa tam aj balenie po 6 ks.
Monika

Dobry den, mam sosovky BC 8,7 - Dia 14,5 - PWR -1.00/-1,75x010 a druhe oko BC 8,6 - Dia 14,0 - PWR -3,75. Vedeli by ste mi pomoct s hladanim? Nikde neviem najst potrebne zakrivenia, atd. Najlepsie by boli jednodnove, ale vystacim si aj s mesacnymi. Objednavam naraz viac. Dakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, s väčším priemerom existujú špeciálne torické šošovky, ku ktorým ale potrebujete vedieť ďalšie parametre ako os a cylinder. Odporúčame Vám navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám pomôže s výberom vhodných šošoviek a odbornou aplikáciou - potom si ich už môžete kupovať kdekoľvek.

Hargas

Dobry den, na recepte od lekara mam udaj: Dioptria -1,25 (obe oci) Cylinder -0,5 (obe oci) Zakrivenie 10 resp na druhom oku 170 Pri zadavani pramatrov pre 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism ale pri Cylindroch mam len hodnoty zacinajuce az od -0,75. A 0 na vyber nieje. Ako teda spravne zadefinovat parametre?

Poradňa

Dobrý deň, snažili sme sa Vám dovolať a poradiť Vám, no nebral ste telefón. Predpokladáme, že máte na jednom oku os 10 a na druhom 170. Zakrivenie je len jedno a to 8,5. Cylinder je skutočne až od -0,75. Vždy je najlepšie po prvýkrát si nechať šošovky predpísať od lekára a presvedčiť sa , že Vám dobre sedia. Podľa krabičky už sa dajú druhýkrát správne a ľahko objednať na internete.

Dada

Naozaj je priepustnost O2 len 23,7 Dk/t? Ak ano, potom nie su asi vhodne pre suche oci. Nemylim sa, ze?

Poradňa

Suchosť očí nemá s priepustnosťou nič spoločné. Priepustnosť je údaj, ktorý hovorí, koľko O2 sa dostane k rohovke pri štandardizovanej hrúbke -3,00 Dpt, v podstate u akejkoľvek šošovky pokiaľ je Dk/t nad 60 je to údaj nezaujímavý, ostatný kyslík zadrží slzný film pod šošovkou. Moist vďaka lubrikačným látkam a obsahu vody je veľmi vhodný pre suché oči.