1 Day Acuvue Moist (30 šošoviek)

19.89 €
98% odporúčaní
Skladom
Výhodnejšie balenie: 1 Day Acuvue Moist (90 šošoviek) - 52.89 € (ušetríte 6.78 €)
Kedy odošleme? štvrtok 30.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
19.89 €

Pohodlnejšie než staré Acuvue

Kontaktné šošovky 1 Day Acuvue Moist ponúkame tiež v balení po 90 kusoch.

1 Day Acuvue Moist sú nástupcom staršej verzie jednodenných šošoviek 1 Day Acuvue. Technologický posun predstavuje pridanie lubrikačnej látky povidon (polyvinylpyro­lidon) do roztoku, v ktorom sú šošovky v priebehu výroby uložené. Tým je zásadným spôsobom ovplyvnený komfort šošoviek bezprostredne po nasadení a v prvých hodinách nosenia.

Technológia LACREON™

1 Day Moist sú naviac vybavené špeciálnou technológiou LACREON™, ktorá uzatvára zvlhčujúce zložky v materiále šošoviek. Vďaka tejto technológii 1 Day Acuvue Moist zaručujú očiam vyšší komfort na podstatne dlhšiu dobu.

Kontaktné šošovky 1 Day Acuvue Moist Vám okrem pohodlia poskytnú tiež ochranu proti žiareniu UVA a UVB a indikátor rub-líc, ktorý vám pri pohľade na šošovku z profilu napovie, či je šošovka pripravená k nasadeniu na oko.

Prechod zo starej verzie 1 Day Acuvue na verziu Moist výrobca odporúča aj bez konzultácie s očným špecialistom.

Vlastnosti - 1 Day Acuvue Moist (30 šošoviek)

Výrobcovia: Johnson and Johnson
Zakrivenie (BC): 9.00, 8.50
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Názov produktu: 1 Day Acuvue Moist
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 33 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

Gelone 1-day (30 šošoviek)

  • Ostrý zrak za všetkých svetelných podmienok
  • Celodenná hydratácia
  • Jemné okraje nedráždia očné viečka
  • UV filter
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 19.79 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (30)

Máte nejaké otázky?
Lenka

Dobrý deň, chcem objednať šošovky pre dcéru. Ide na lyžiarsky výcvik a bolo by jej tak pohodlnejšie. Dioptrie má -1,75 na pravé aj ľavé oko. Potrebovala by som poradiť aký typ zvoliť. A ako si vybrať to zakrivenie. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Pred nákupom kontaktných šošoviek cez internet by sme Vám odporučili šošovky vybrať s očným špecialistom. On Vašej dcére vyberie vhodné šošovky podľa parametrov očí aj podľa jej potrieb a preferencií. Zakrivenie je u šošoviek dôležitý parameter, ktorý nemožno odhadnúť. Pokiaľ vyberiete príliš malé zakrivenie, môže šošovka oko "škrtiť". Pokiaľ naopak príliš veľké, šošovka bude v oku "plávať". Skrátka nebude správne sedieť, nebude vycentrovaná a korekcia zraku nebude dobrá. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nemožno uplatniť eventuálnu reklamáciu. Prípadne by sme Vám z nášho sortimentu mohli ponúknuť jednodenné šošovky TopVue Daily alebo TopVue Blue Blocker s hodnotou dioptrie -1.75. Šošovky TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Podľa podmienok služby môžete šošovky vyskúšať a pokiaľ šošovky nebudú z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, môžete ich vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Nemusíte sa preto obávať zaobstarať oboje šošovky. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň. ​
Oľga

LDobrý deň, prosím Vás prečo ACUVUE už nie sú so zakrivením 8.4? Neviem ich nikde zohnať.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Olga, ďakujeme Vám za otázku. Jednodenné šošovky z rodiny Acuvue boli vždy dostupné len v zakrivení 8.50 mm. Z histórie Vašich objednávok vieme, že ste si objednávali šošovky Acuvue Oasys, ktoré sú so zakrivením 8.40 stále dostupné. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň Vám prajeme!
Igor

dobrý den chcem vediet ci sú nejake sosovky na dioptrie + tj dalekozrakost. ked mam jedno oko do dialky +8 a druhe + 7? chcem vediet ci take existuju skor ako navstivim očneho lekara, potreboval by son nejake jednodnove resp jednorazove.dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Igor, ďakujeme za Vašu otázku. Ďalekozrakosť korigujú klasické sférické šošovky. Radi by sme Vám poradili, avšak nie je zrejmé, či uvádzate hodnoty z predpisu na okuliare alebo už hodnoty prepočítané na kontaktné šošovky. Pred nákupom kontaktných šošoviek je totiž potrebné hodnoty z predpisu na okuliare upraviť. Pokiaľ sú uvedené hodnoty z okuliarového predpisu, ku korekcii zraku by ste potrebovali šošovky s hodnotami dioptrií +9.00 a +7.75. V tom prípade by sme Vám z nášho sortimentu vedeli ponúknuť iba mesačné hydrogélové Proclear Sphere alebo silikón-hydrogélové Biofinity XR s rozšíreným dioptrickým rozsahom. Ak uvádzate priamo hodnoty na kontaktné šošovky, vedeli by sme Vám ponúknuť aj jednodenné kontaktné šošovky, a to napr. hydrogélové Proclear 1 day alebo silikón-hydrogélové Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám podľa Vašich parametrov a preferencií vyberie vhodné šošovky. Pokiaľ si vyberiete šošovky sám bez odbornej pomoci, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošovky alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Mirka

Dobry den, rozhodujem sa ci su tieto sosovky vhodne pre mna. Doposial som pouzivala Acuvue True Eye, avsak dioptria, ktoru potrebujem sa prestala vyrabat. Potrebujem -1.50, zakrivenie 9.0 a -1.75, zakrivenie 9.0 Viete mi prosim povedat v com sa lisia Acuvue Moist od Acuvue True Eye? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Mirka, ďakujeme Vám za otázku. Hlavným rozdielom medzi šošovkami 1 Day Acuvue TruEye a 1 Day Acuvue Moist spočíva v materiáli, z ktorého sú vyrobené. Šošovky 1 Day Acuvue TruEye sú silikón-hydrogélové a 1 Day Acuvue Moist sú hydrogélové. Niekto túto zmenu ani nepocíti, inému však môže spôsobiť problémy. Žiaľ, nedokážeme Vám povedať, či Vám táto zmena bude vyhovovať. Výrobca však odporúča miesto šošoviek 1 Day Acuvue Trueye prejsť na Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe (taktiež silikón-hydrogélové šošovky). Zakrivenie šošoviek je totožné, priemer je však odlišný, ale tento rozdiel je stále v rámci tolerovanej odchýlky ±0,20 mm. Správne by však každá re-aplikácia kontaktných šošoviek mala prebiehať pod odborným dohľadom. Ak sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, prosím, majte na pamäti, že na nevhodne vybrané šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Dana

Dobry den, rozhodujem sa aku dioptriu a znacku sosoviek zvolit. Namerane dioptrie mam PO: -0,75, cylinder :-0.25, LO: -0.50, cylinder: -0.50. Sosovky s tak nizkym cylindrom v ponuke nie su, teda neviem ci staci zvolit len podla nameranych dioptrii. Oci mam naozaj citlive, silikon hydrogel aj silikonove sosovky citim a rezu ma po kratkej chvili. V minulosti som mala dobru skusneost s hydrogelovymi Acuve mesacnymi sosovkami, preto zvazujem vyskusat jendodnove Moist (sosovky potrebujem len prilezitostne). Prosim o radu, aku dioptriu zvolit. Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dana, ďakujeme Vám za komentár. Podľa predpisu sa u Vás rozvíja pomerne bežná refrakčná porucha - astigmatizmus. Cylindrické hodnoty máte však zatiaľ príliš nízke a bude potrebné prepočítať ich na sféru. Po prepočte budete ku korekcii zraku potrebovať pre obe oči šošovky s hodnotou dioptrie -0,75. Pokiaľ Vám v minulosti vyhovovali hydrogélové šošovky Acuvue 2, tak by Vám teoreticky mali z hľadiska použitého materiálu vyhovovať aj šošovky 1 Day Acuvue Moist, keďže sú taktiež vyrobené z materiálu Etafilcon A. Upozorňujeme však, že sa vyrábajú v iných veľkostných parametroch, a tak nie sme schopní zaručiť, či Vám šošovky skutočne budú vyhovovať. Správne by ste šošovky mali mať pred nákupom na internete odborne aplikované. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou by sa nákup na internete mohol stať. Ak sa napriek tomu rozhodnete šošovky vyskúšať sama, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Z nášho sortimentu Vám ešte vieme ponúknuť jednodenné hydrogélové šošovky od značky TopVue. Na túto značku funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by Vám teda šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ľubomír

Dobrý deň Prosím vás aké by ste mi odporučili kontaktné šošovky. -2,75 -0.50 80 -3,00 -0,75. 89 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ľubomír, ďakujeme za Vašu otázku. Podľa predpisu sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, pomerne bežná refrakčná porucha. Síce pre obe oči máte nameraný cylinder, jeho hodnota je pri prvom oku príliš nízka a bude potrebné ju previesť na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný druh šošoviek. Pre prvé oko budete potrebovať sférickú šošovku, napr. túto, s hodnotou dioptrie -3.00. Pre druhé oko budete potrebovať tórickú verziu, napr. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, s hodnotou dioptrie -3.00, cylindra -0.75 a osi 90°. Správne by ste však mali mať šošovky odborne aplikované očným špecialistom. Ak si zaobstaráte šošovky bez odbornej konzultácie, prosím, majte na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nemožno uplatniť prípadnú reklamáciu. Z nášho sortimentu by sme Vám vedeli ponúknuť mesačné silikón-hydrogélové šošovky TopVue Air, resp. TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue poskytuje pri vybraných baleniach službu Garancia vrátenia peňazí. Ak Vám šošovky nebudú vyhovovať, môžete ich za splnenia podmienok uvedených v prekliku vrátiť a neprídete o svoje peniaze. Ak máte aj ďalšie otázky, sme Vám k dispozícii. Pekný deň.
Samuel

Dobrý deň, je prosím možné zakúpiť len jeden skúšobný pár?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Samuel, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ, skúšobné páry týchto kontaktných šošoviek nemáme k dispozícii. Skúšobné šošovky je možné získať u očného špecialistu. Skúste si vo Vašom okolí nájsť očného odborníka, ktorý spolupracuje s výrobcom týchto šošoviek. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Jana Valovičová

Za mna absolútne najhorsie šošovky a to mám za 20 rokov obrovské skúsenosti. Ak nezačne sosovka škriabať v oku hneď po nanesení, tak o 5 hodín určite a treba ich z oka hneď vybrať. Absolútny pruser …

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky nesedia. S najväčšou pravdepodobnosťou Vám nevyhovuje materiál, z ktorého sú šošovky vyrobené. Niektorým užívateľom nesadnú hydrogélové šošovky, niekto naopak v očiach neznesie silikón-hydrogél. Každý je citlivý na niečo iné a nevieme jednoznačne povedať, že šošovky, ktoré vyhovujú jednému nositeľovi budú 100 % vyhovovať aj Vám. Z tohoto dôvodu by šošovky mali byť vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe parametrov očí, Vašich potrieb a preferencií vyberie vhodné šošovky. Ak sa rozhodnete vybrať si šošovky sama bez odbornej pomoci, majte, prosím, vždy na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám odpovieme. Pekný deň.

Martina

Dobry den, som zaciatocnik, ake 1dnove sosovky mi odporucate? L: -2.25, cyl -0.25, os 176 P: -2, cyl -0.75, os 178 Je v mojom pripade mozne skusit sosovky aj bez cylndrov? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, na ľavom oku je však hodnota cylindra príliš nízka a bude potrebné cylinder previesť na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný typ šošovky. Pre ľavé oko budete potrebovať klasické, sférické šošovky, napr. tieto, s hodnotou dioptrie -2.25. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú variantu 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2.00, cylindra -0.75 a osou 180°. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Väčšinou ide o platenú službu, avšak, je to investícia, ktorá sa vyplatí. Vyhnete sa tak občas zdĺhavému a finančne náročnému hľadaniu vyhovujúcich šošoviek. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Soňa

Dobrý deň, objednala som si jednodňové kon.šošovky acuvue moist astigmat. a vôbec nedržia na oku viete mi povedať ako mam postupovať? Kontaktné šošovky nosím už 15 rokov tak si myslím, že aplikovať do oka ich už viem. Dala som za šošovky dosť peňazí nerada by som ich vyhodila. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Soňa, ďakujeme Vám za otázku. S najväčšou pravdepodobnosťou Vám nevyhovujú veľkostné parametre kontaktných šošoviek. Ak je zakrivenie šošoviek príliš veľké (teda pokiaľ nekorešponduje so zakrivením rohovky), môže šošovka na oku "plávať". Ak je naopak zakrivenie kontaktnej šošovky menšie, môže šošovka oko "škrtiť". Pri veľkostných parametroch je tolerovaná rozmedzná odchýlka ±0,20 mm od hodnôt nameraných očným špecialistom. Pokiaľ sa rozdiel vojde do tejto odchýlky, nemali by ste teoreticky pociťovať nepríjemnosti. Avšak každý jedinec je na zmenu inak vnímavý. Preto odporúčame pred nákupom na internete navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám šošovky vyberie a odborne aplikuje. Vezme do úvahy parametre Vašich očí, Vaše preferencie a potreby. Mrzí nás to, ale pokiaľ si šošovky vyberiete sama, bez odbornej pomoci, nie je možné na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.

Diana

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Podľa predpisu na okuliare mám sférickú dioptriu -3,5 na ľavom oku,cylinder dioptriu -0,5 a os 86. Na pravom oku mám sférickú dioptriu -4,0, cylinder dioptriu -0,5 a os 110. Môžete mi prosím poradiť s akou dioptriou a zakrivenin si objednať šošovky? Aké su prosím najvhodnejšie šošovky pre suché oči? S ľavým okom nemám problém, v pravom mi často pri nosení praskajú žilky. Mam pocit sucheho oka. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Diana, ďakujeme Vám za otázky. Začína sa u Vás rozvíjať astigmatizmus, avšak cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke, a tak je nutné prepočítať ich na sféru. Po prepočte budete ku korekcii pravého oka potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00 a ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,50. Aké šošovky sú pre suché oči vhodnejšie nevieme jednoznačne povedať. Je to veľmi individuálne. Avšak, hydrogélové šošovky, ako napríklad tieto, disponujú vysokým podielom vody v materiáli, a to je nositeľom veľmi komfortné. Šošovky, ktoré by pre Vás mohli byť ešte zaujímavé sú Proclear 1 day alebo TopVue Daily. Ďalej uvádzate, že Vás trápi pravé oko. To s veľkou pravdepodobnosťou znamená, že máte na pravom oku destabilizovaný slzný film alebo syndróm suchého oka. Z tohto dôvodu by ste mali stav nejakým spôsobom riešiť. Z nášho sortimentu by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo Parin, ktoré obsahujú hyaluronát sodný, glycerín a heparín, zložky, ktoré dokážu postupne slzný film stabilizovať a zároveň zvyšujú komfort pri nosení kontaktných šošoviek. Pokiaľ chcete riešiť syndróm suchého oka efektívnejšie, môžete na noc aplikovať očnú masť VitA POS. Liečba syndrómu suchého oka je dlhodobejšia záležitosť, ktorá sa hneď nestratí. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marcela

Dobrý deň, mám namerané zakrivenie rohovky 7. 63... prosím aké zakrivenie šošoviek si mam vybrať? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Pri veľkostných parametroch kontaktných šošoviek je povolená medzná odchýlka ±0,20 mm. To znamená, že by ste potrebovali šošovky maximálne so zakrivením 7,83 mm, čo je aj tak veľmi nízka hodnota. Najmenšie zakrivenie, od ktorého sa šošovky vyrábajú je 8,30 mm a s týmto zakrivením Vám môžeme ponúknuť napr. jednodenné šošovky Precision1. Pretože je Vaše zakrivenie pomerne malé, odporučovali by sme Vám zveriť sa s aplikáciou odborníkovi. Ak sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Danica Jankovičova

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať na používanie šošoviek, doteraz nemám skúsenosti. Na novom predpise mám údaje: AFR: -4,25 -0,75/83 -4,75 -0,25/55 Prosím pekne viete mi poradiť, ktoré sú pre mňa najvhodnejšie? Ďakujem veľmi pekne Prajem krásny deň Danica J.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Danica, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte pomerne častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Pretože máte na druhom oku z Vášho zápisu nízku hodnotu cylindra budete potrebovať na korekciu zraku iný typ šošoviek na každé oko. Pretože ste začiatočník, odporúčovali by sme Vám najprv jednodňové šošovky. Tieto šošovky nevyžadujú žiadnú starostlivosť a každý deň si aplikujete nový pár šošoviek. Na prvé oko z Vášho zápisu Vám odporúčame šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotami dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osi 80. Na korekciu druhého oka budete potrebovať tieto šošovky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,50. Dovolíme si Vás upozorniť, že pred nákupom na internete, by ste mali mať šošovky odborne aplikované. Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Dana

Dobry deň, 2.9. letim na Kostariku, co je minimalne 12 hod v lietadle. Mesacne sosovky sa pri letoch dost zanasaju, musim ich preplachovat, co nie je v lietadle optimalna zaruka hygieny. Da sa prosim v tychto sosovkach prespat par hodin?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dana, ďakujeme Vám za otázku. Ak Váš let bude dlhý 12 hodín a je pravdepodobnosť, že cestou aj zaspíte, odporúčali by sme Vám skôr silikón-hydrogélové kontaktné šošovky napr. 1 Day Acuvue TruEye alebo MyDay daily disposable. Oba typy šošoviek majú pomerne vysokú priepustnosť kyslíka, a tak by mali Vašim očiam poskytnúť komfort aj pri takto dlhom lete. Takto na diaľku, bohužiaľ, nemôžeme povedať, aký veľký vplyv bude mať na komfort klimatizácia. Môžete si však zistiť informáciu, či je možné si vziať na palubu lietadla náhradný pár šošoviek prípadne očné kvapky, ktoré by prípadný diskomfort odstránili. Každopádne si so sebou na palubu lietadla pribaľte okuliare. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Jana

Dobrý deň, chcela by som si objednať kontaktné šošovky, doteraz som ešte šošovky nenosila. Potrebovala by som poradiť aké šošovky si mám objednať. Známa mi odporučila práve acuvue moist. Z popisu lekárskej správy neviem určiť aké dioptrie mám. Posielam rozpis: Automat. refraktometria: -2,75 -1,5/103°// -2,75- 1,0/97° VIZUS: OD: 5/50 -2,5-1,0/100°= 5,5? OS: 5/50-2,5-1,0/100°= 5,5? FOKOMETRIA: do D -2,5 -0,5/100° o.u PREDPIS: -2,5-0,75/100° - 2,5-0,75/100° Ocne pozadie: TZN ohran, bledoruzovy, C/D= 0,3, MK hladka? FR výbavný, cievy bpn, sietnica bez lož. zmien Na ľavé oko vidím slabšie neviem preto či su spravne určene dioptrie, šošovky by som potrebovala objednať hned. Za 1 týžden ich potrebujem na velku udalost. Mozu si dovtedy oči zvyknuť na nové šošovky? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Jana, ďakujeme Vám za otázku. Na základe zápisu z vyšetrenia potrebujete ku korekcii zraku oboch očí kontaktné, tórické (astigmatické) šošovky s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -0,75 a osou 100°. To znamená, že by ste potrebovali tórickú variantu týchto šošoviek - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Astigmatizmus je pomerne častá refrakčná vada, ale zvyk na korekciu býva pre mozek obtiažnejší. Ak máte napriek vyšetreniu pocit, že na ľavé oko vidíte horšie, mali by ste aplikáciu kontaktných šošoviek absolvovať pod dohľadom očného špecialistu, ktorý Vám v prípade nutnosti môže upraviť dioptrické hodnoty tak, aby Vám bola korekcia zraku príjemná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Vlasta

Dobry den, dlhodobo nosim ACUVUE2 sosovky dvojtyzdnove s predpisom od lekara zo zahranicia.odkial si ich vzdy donesiem. Teraz v lete by som si rada objednala jednodnove po precitani odporucania pri kupani v mori. Nemozem vsak najst spravne parametre. Lave: +1.75 priemer 14, zakrivenie 8.7 Prave: +4, priemer 14, zakrivenie 8.7. Prosim, poradte. Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Sme radi, že Vás článok zaujal a našla ste v ňom pre seba užitočné informácie. U kontaktných šošoviek nemusí byť priemer a zakrivenie striktne dodržaný. Oko väčšinou dokáže tolerovať rozdiely. V naprostej väčšine prípadov je dôležité držať sa obsahu vody materiálu, jeho priepustnosti kyslíka. Tieto vlastnosti najviac ovplyvňujú pohodlie pri nosení. Na vyskúšanie Vám môžeme odporučiť šošovky TopVue Elite, ktoré sú síce z odlišného typu materiálu, ale môžete pri nich využiť službu Garancia vrátenia peňazí. U inej značky Vám žiaľ takúto službu nemôžeme ponúknuť a ak by sa stalo, že iná značka nebude vyhovujúca, nákup sa pre Vás stane zbytočnou investíciou. Šošovky naozaj výnimočných vlastností sú napríklad Dailies TOTAL1 a Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. U týchto dvoch typov by sme Vám odporúčali prvú aplikáciu s vyskúšaním v aplikačnom stredisku. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Linda Dikanová

Dakujem za spravu, tu vsak pri jednodnovych klasickych sosovkach je len moznost zvolit dioptriu nie cylinder ci sa mylim ? Objednat teda len -3,00?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za dotaz. Ospravedlňujeme sa, predchádzajúci dotaz sme zrejme zle pochopili. Ak by boli namerané cylindrické hodnoty nižšie, bol by prepočet na klasické kontaktné šošovky možný. S týmito hodnotami Vám ale rozhodne odporúčame vybrať si z kontaktných šošoviek tórických. Ak zvolíte iné kontaktné šošovky - len s dioptriami, nebude Vaše videnie dokonalé. Zle korigovaný astigmatizmus môže spôsobovať aj iné nepríjemnosti, ako je neostré videnie. Môžu odtiaľ pochádzať napríklad bolesti hlavy. Bohužiaľ Vám teda nemôžeme pomôcť. Pre takéto prepočty parametrov Vám odporúčame osobnú konzultáciu s odborníkom. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Linda Dikanová

Dobry den , prosim aku dioptriu zvolit pri sosovkach , nakolko mam mierny astigmatizmus, zial , sosovky pre to urcene mi vobec nevyhovuju a tak sa chcem vratit ku klasickym jednodnovym, nenosim ich casto , len pre pripad nudze, no neviem aku dioptriu zvolit , na recepte mam do dialky sfericke dioptrie -3,00 a cylinder dioptriu -0,75. Dakujem za skoru odpoved, predtym som si objednavala -3,25 ale prisli mi uz slabe ... vdaka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Pri týchto nameraných dioptriách by Vám mali vyhovovať šošovky s dioptriou -3,00 a cylindrom -0,75. Pokiaľ ale cítite, že to nie je ono, rozhodne vyhľadajte odborníka a konzultujte to s ním osobne. Pravdepodobne budete potrebné vykonať nové meranie. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Denisa

Dobrý deň, už druhý deň používam 1Day acuvue Moist a občas šošovku zacítim, následne trocha pomrvím oko a je to zase fajn. Môže to byť tým, že mi šošovky nesadli, prípadne kvôli suchému oku?

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Je těžké, jen podle těchto informací posoudit, zda jsou pro Vás čočky vhodné. Pokud jsou toto Vaše první čočky, potřebují oči určitou dobu na to, aby si na nošení zvykly. Záleží také na tom, jestli jste si čočky vybrala sama náhodně, nebo Vám byly doporučeny očním specialistou. V prvním případě jste mohla zvolit špatné parametry čoček (průměr a zakřivení), v druhém případě Vám doporučujeme osobní konzultaci se specialistou. Při syndromu suchého oka, by problém zřejmě neodezněl jen po promnutí oka či důraznějším promrkání. Oko by bylo nutné zvlhčit očními kapkami. Snad jsme Vám alespoň do jisté míry pomohli. Pokud budete chtít doplnit informace, nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den.

Dominika

Dobry den, Niekolko rokov som pouzivala Acuvue Oasys 2 tyzdnove. Zakrivenie 8,4, priemer 14.00. Chcela by som pouzivat jednodenne pri urcitych prilezitostiach ale ziadne jednodenne sosovky z vasej ponuky nemaju parametre ake potrebujem. Preco sa vlastne nevyrabaju v takych parametroch? Je mozne, ze by mi sedeli aj ine parametre? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, v dnešných dobách sú už šošovky vyrábané tak, aby sa lepšie prispôsobili oku aj pri mierne rozdielnych parametroch. Ak si chcete byť istá, že vám iné parametre sadnú, odporúčame vám navštíviť vášho očného lekára a nechať si oči premerať. Ak chcete vyskúšať nové šošovky bez navštívenia očného lekára, odporúčame vám šošovky TopVue Elite, ktoré patria do najnovšej generácie jednodenných šošoviek. Sú vysoko kvalitné a tešia sa veľkej spokojnosti našich zákazníkov. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvých dvoch párov nevyhovujú, tak nám ich môžete poslať naspäť a my vám za ne vrátime plnú sumu.
Paula

Dobrý deň, doteraz som použivala šošovky 1 Day Accuve Moist zo zakrivením 9, sadli mi bez problémov, vedeli by ste mi poradiť vhodnú alternatívu - značku na trojmesačné alebo mesačné šošovký? ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám používať mesačné kontaktné šošovky, pokiaľ chcete zotrvať pri podobnom materiále ako boli šošovky 1 Day Acuvue Moist, tak vám odporúčame šošovky TopVue Plus. Ak chcete vyskúšať nejaké šošovky z iného materiálu, tak budú pre vás vhodné šošovky TopVue Air. Na obidva druhy týchto šošoviek platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Štefan

Prešiel som z Topvue (príliš tenké,rokovali sa) na 1 day acuvue moist, som spokojný, super

Zuzana Hanzelová

Mojim očiam nevyhovovali a bola som sklamana. Hlava ma z nich neuveritelne bolela. Neviem čím to bolo možno už potrebujem väčšie dioptrie :-(

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, mrzí nás, že so šošovkami nie ste spokojná. Odporúčame premeranie zraku u vašeho očného lekára, aby ste vedeli či sa Vám náhodou parametre zraku nezmenili.

Frantisek Kuruc

Pozuival som dlhodobo 14dnove Acuvue Oasys s kt.som bol velmi spokojny. Chcel som vyskusat jednodnove v kombinacii s okuliarmi. Rozhodol som sa pre tu istu znacku a musim povedat ze som sklamany. Uz druhykrat po sebe sa mi zrolovala sosovka v oku. za 8 rokov sa mi to stalo max 3x.

Marián Straka

Dobrý deň dá sa s týmito šošovkami a kúpat alebo sprchovať?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, neodporúča sa, aby došli kontaktné šošovky ku kontaktu s vodou. Mohlo by dôjsť k prenosu mikroorganizmov, ktoré môžu mať škodlivé dôsledky.

Romana Mičaňová

Sú naozaj super, používam ich dlhodobo.Dokonca aj moji dvaja synovia.

Anonymous

Pouzivam len jednodnove sosovky, a tieto su pre mna najvhodnejsie

Anonymous

výborné jednodňové šošovky, veľmi pohodlné!

Anonymous

komfortné + jednoduchá aplikácia

Jana

Dobrý deň, používala som šošovky Acuvue Advance, a teraz som rozmýšľala nad objednaním Sureuve. Chcela by som sa opýtať, či je to veľký rozdiel, prejsť na tento typ šošoviek. Pred nedávnom som mala šošovky PureVision ale tie neboli vhodné, dráždili mi oči a to som ich počas noci radšej vykladala. Bola by som nerada, keby sa to stalo aj s typom Surevue. Všimla som si, že hodnoty sa líšia hlavne v obsahu vody a priepustnosti. Pokiaľ mám mierne podráždené oči, je lepšie si vybrať šošovky s väčším obsahom vody? V čom je rozdiel pre komfort nositeľa medzi vyššou a nižšou hodnotou priepustnosti O2 ? Všimla som si že prevažne denné a mesačné šošovky majú túto priepustnosť nižšiu. Ďakujem za odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, nedá sa jednoznačne na diaľku poradiť, ktoré kontaktné šošovky by Vám najlepšie vyhovovali.Viacej info: http://www.sosovky-kontaktne.sk/…sovkach.html Je to ako s topánkami, čo vyhovuje jednému, nemusí druhému.Odporúčame radšej vždy vyskúšať skúšobný pár šošoviek. Teraz sme dali možnosť na našich stránkach, vyskúšať kontaktné šošovky TopVue, ktoré sa dajú zakúpiť aj po 1 ks.