Kontaktné šošovky a maľovanie

Viete, aký je správny postup líčenia pri nosení šošoviek?

Kedy sa líčiť?

Základné pravidlo je nasadzovať kontaktné šošovky pred maľovaním – lepšie na seba uvidíte a nestane sa Vám, že dôjde k zašpineniu šošovky o kozmetické prostriedky alebo k rozmazaniu make-upu.

kontaktné šošovky a makeup Nepoužívajte mastné kozmetické prostriedky alebo riasenky na predĺženie rias, ktoré obsahujú drobné vlákna – mohli by sa dostať do oka a šošovku znečistiť. Je vhodné používať šetrnejšiu kozmetiku určenú pre užívateľov kontaktných šošoviek či pre osoby s citlivejšími očami. Nenanášajte kozmetické prostriedky na vnútorný okraj viečok, mohli by znečistiť povrch šošovky. Vyhýbajte sa sypkým púdrom a radšej používajte stlačené alebo ešte lepšie tekuté. Lak na vlasy pôsobí v kontakte s očnou šošovkou veľmi agresívne, je dobré ho na hlavu nanášať bez šošoviek alebo mať po celú dobu aplikácie zatvorené oči. Oči otvorte až po tom, keď sa všetok aerosól usadí. 

Kedy sa odlíčiť?

Odličovanie vykonávajte až po vybratí šošoviek z očí – zvyšky líčidiel by mohli šošovky zašpiniť. Na odstránenie líčidiel je vhodné používať šetrné kozmetické prostriedky, najlepšie hypoalergénny bez oleja. Pri odličovaní si dávajte pozor na vatu, ktorej vlákna by sa tiež mohla dostať do oka a podráždiť ho. 

Kombinácia líčenia a farebných šošoviek

Na trhu existujú aj farebné kontaktné šošovky, ktoré sa vyrábajú ako v dioptrickej, tak aj v nedioptrickej variante. Vďaka nim možno veľmi ľahko zmeniť farbu očí, preto sa rozhodne nebojte so šošovkami experimentovať a objavte nové možnosti s Vaším líčením.

Komentáre

Pridať komentár